Sirkeyle Ben Tedavisi Yapılırmı?

Sirkeyle Ben Tedavisi

Bir çok insanın googlede aradığı konu başlıklarından birisi olan Sirke ile ben tedavi işlemi bir insanın durduk yere nasıl sağlığından olacağını araması gibi birşeydir. Yada şöyle düşünün değerli arkadaşlar bir çok sağlık merkezi mevcut olup her biri yüksek miktarda cihazlar, vs vardır.
Sirkenin içeriğinde deriyi yakan kimyasallar vardır ve bir tür yanık olur. Çok dikkatli olunmazsa çevrede de yanık olacağı için kenarlar korunmalıdır.

Sirkeyle alınmış benlerden geride kalan iz

Madem bu iş sirke ile çözülecek butür merkezler neden milyarlarca masraf ederlerki alsınlar bir kaç bidon sirke uygula gitsin.  🙂 Şaka gibi dimi evet değerli arkadaşlar şaka gibi böyle saçmalıklara aldanmayın sağlığınızdan olmayın. Bilimsel anlamda bilgi edinin, araştırın hekiminizden bilgi alın tedavi olmak zorunda değilsiniz yeterki bilgi edinin ben çeşidinizi ve risklerini bilimsel anlamda öğrenin.

Sirke İşe Yarar mı?

Sorunun cevabı için sözü IDEA Klinik doktorlarından Atilla Kaya’ya bırakalım.

Bitkisel tedavilerin yan etkilerinin daha az olacağı düşüncesi insanlar arasında tercih sebebi olabilmektedir. Durum gerçekten böyle midir? tabii ki değildir.  özellikle ben gibi gözle görülür elle tutulur sorunların çözümünde ne yazık ki bitkisel ürünler etkili olamamaktadır. Ekli resimde göreceğiniz vaka beni elma sirkesiyle tedavi etmeye çalışmış bir kişiye ait. Elma sirkesi asit yapısında bir maddedir ve yoğun bir şekilde sürüldüğünde yakma etkisi vardır ancak sadece bene uygulanmaya çalışılsa da etrafa da bulaşıp yanık yapabilmektedir.

Sirkeyle ben tedavisi

Resimde de görüleceği gibi sirke sürülen ben yeterince etkilenmemiş ama etraf ciltte yanık olmuş ve yanığa bağlı leke ortaya çıkmıştır.  Evet değerli arkadaşlar resimde gördüğünüz vaka gerçek bir hastadan alıntıdır. Bir çok hastamızın aklından geçeni yada niyetlendiği o işi sirkeyle ben tedavisi işlemini gerçekleştirerek büyük bir hataya sebebiyet vermiştir.

Elma Sirkesi İle Ben Tedavi

Arkadaşlar durum açık ve net ister elma sirkesi kullanın ister üzüm sirkesi sonuç sağlığınızı riske atıp yüzünüzde kalıcı yanıklara vesile olmaktan başka birşey yapmaz. Piyasada bu tür öneriler çok fazla sakın aldanmayınız. Doktorumuza sorularınızı aşağıdaki yorum formundan iletiniz.

Bitkisel Ben Tedavisi

İnsanlar okadar kolay para kazanma çabası içindelerki imkansız şeyleri bile kafalarında mümkün hale getirebilmekteler. Bunlardan biride bitkilerle tedavi yöntemidir. Dahası onların tabiri ile bizim açımızdan bilimsel geçerliliği olmayan bir kelimedir. Son zamanlarda bitkisel ben tedavisi adına satılan kimyasal karışımlar herhangi bir fayda sağlamayacağı gibi içerisindeki asit cildinizi yakma riski bulunmaktadır.

Ben Tedavisi Bitkisel

Bitkisel Ben Tedavisi Mümkün mü?

Düşünün arkadaşlar yüzünüzda kabarık bir ben var ve bu zamanla büyüme eğilimi içerisinde 0,5 cm çapında olduğunu farzedelim, o ben ancak ve ancak buharklaştırma yani yok etme yöntemi ile yapılır. Yok etmek basittir cesaretiniz varsa bıçakla kesersiniz (Sakın denemeyin) o kabarık kısım cildinizden ayrılır. Tabiki bu söylediğimde en az bitkilerle ben silmeye çalışmak kadar saçmadır.
Kütahya’da ne iş yaptığı belli olmayan birileri asit içerikli sıvıyı bitkisel diye satarak insanlara zarar vermektedir, böyle bir şey yapacaksanız öncelikle gövde kısmınızda görünmeyen bir yerinizde denemelisiniz.

Bilimsel Yöntemlerle Ben Alınmalıdır!
Evet o kabarık ben yerinden cilt seviyesinden alınmalıdır. Bu işlem esnasında ben dışındaki cilde zarar vermeden (Yakma) ve ben alma sonrasında alınan kısımda iz kalmamak üzere yapılmalıdır.
Hastalığınız ne olursa olsun öncelikle bilimsel yaklaşımları araştırmalı sonra alternatif tedavileri değerlendirmeli ve sonunda bu işin bilimini yapmış, binlerce yıllık bilgi birikimine hakim uzman doktorun görüşünü aldıktan sonra size göre en doğrusunu uygulamalısınız.

Yazan
Op Dr Nizam Kurtdere

Kaynak
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1346-8138.1993.tb01354.x

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

48 Yorum

 1. Merhaba,
  Yanık lekesinin fotoğrafını 05426210888 nolu telefona gönderin değerlendirelim.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. O yanık leke nasıl geçer hocam? Var mı bir çaresi?

 3. aynen alternatif tıp çok iyi birşey değildir olsaydı doktorlarımız hep ilaç hap enjeksiyon yerine sirke vb kullanın derdi

 4. Bitkisel tedaviler de doz kontrolu vb olmadığı için istenemeyen sonuçlara neden olabiliyor. Bu yüzden uygun yöntemleri araştırıp tedavinizi öyle yaptırmanızı öneririm

 5. Ben bir şey soracam benim yüzümde et beni yok sadece sonradan çıkmış güneş ışınlarından dolayı küçük bir ben bitkisel yolla geçmez mi acaba

 6. Doğal yollarla redavi edemezsiniz.cildinizde hasara enfeksiyona neden olabilirsiniz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz,değerlendirebiliriz

 7. Cehevvebbej

  İyi günler benim dudağımın üstünde 2 ben var üst üste çok rahatsız oluyorum acaba doğal yollarla bu beni nasıl geçirebilirim…

 8. sirke uyguladıktan sonra ne kadar süre geçti?05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri