Vücut Bölgelerine Göre Uygulanan Yöntemler

Aslında hangi yöntrmin uygulanacağı vücut bölgesine göre değil benin yapısına göre değişir. Yani yöntemi belirleyen benin nasıl olduğuna ve de gidilen klinikte hangi teknolojilerin olduğuna göre değişir.

Boyun Bölgesinde Ben Tedavisi

Boyun bölgesindeki cilt problemleri özellikle renkliyse çok dikkat çekici olmaktadır ve tedaviden sonra iz kalırsa yine o da çok dikkat çeker bu sebeple görünür alanlarda en az izin kalacağı yöntemler tercih edilmelidir.

Ekli resimde göreceğiniz hastanın boyun bölgesindeki ben radyo frekansla silinmiştir ve 2 ay sonraki görünümünde neredeyse hiç kalmamış diyecek kadar belirsiz bir izi kalmıştır. Aynı ben ameliyat yöntemiyle alınmış olsaydı belirgin bir çizgi ve gizli dikiş konmadıysa dikişi izi kalırdı ve ömür boyu düzelmezdi.

Tedavi öncesi hali
Tedaviden önceki hali
Tedavi Sonrası Hiç Bir İz Kalmamıştır.
Sonrası neredeyse Hiç İzi Kalmamıştır.

Radyo frekansla ben alma uygulamaları lazerin kullanıldığı ciltten kabarık olmayan renkli benlerin tedavisinde kullanılabildiği gibi ciltten kabarık renkli veya cilt renginde benlerin tedavisinde de kullanılmaktadır.Ekli resimde gördüğünüz ben bir seansta alınmıştır, % 5 kadar hastada 2.seans gerekebilmektedir. Tek seansta bitirilmesi lazer tedavisine büyük üstünlük sağlamaktadır. Radyo frekans cihazı nevüse dokunduğu anda kaybolması da lazer yöntemine üstünlüğüdür. Çeyrek milimetre kadar hassas çalışılabilmesi izin de kontrol edilebilmesini sağlamakytadır.

Uygun uçlar kullanıldığında ve tecrübeli ellerde fark edilir bir iz kalmaz ve hasta için son derece yüz güldürücü sonuçlar verilebilir.

Burun Ucunde Ben Tedavisi

Cilt renginde çıkıntı şeklinde olan nevüsler küçükte olsa çok dikkat çekici olmakta ve kişinin estetiğine ciddi olumsuz etki yapmaktadır.  Ama sıkıntı yapmanıza gerek kalmadan, diğer tüm benlerde olduğu gibi burun ucundaki benlerde, ileri teknoloji cihazlarıyla hiçe yakın bir izle yok edilebilmektedir. Burun ucu çukur kalmaya eğilimli bir alandır ve daha kötüsü çukurluğun çok dikkat çektiği alandır bu sebeple mümkün olan en yüzeysel şekilde çalışılmalıdır. Benin derinliği varsa çok ince tabakalar halinde inilmeli ve çukur kalacağı hastaya iyi anlatılmalıdır. Ben derine iniyorsa ve yeterli alınmazsa tekrarlayacağı belirtilmelidir.
Bu tür benlerde öncesine kıyasla daha iyi mi görünür yoksa daha kötümü olur bunun değerlendirmesi yapılmalıdır.

Burun ucunda benBurun Ucunda Ben Tedavisi

Tedavi Sonrası İz Minimal Olur
Ben almanın izi konusunda önemli olan hangi teknolojinin kullanılacağı ve tedaviyi yapacak olan kişinin tecrübesi önemlidir. Ayrıntılı yapılan bir ben tedaviden sonra fark edilir bir iz kalmaz. Kliniğimizde yapılan bir örnek göstermek istiyoruz.

Çenede Ben Alma

Çene bölgesi gibi yüzün görünür alanındaki benlerin tedavisi en az iz kalacak şekilde yapılmalıdır. Bu durumda tedavi öncesi kişi tedavi süreci ve yöntem hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. Çedende ameliyatla ben tedavisi var olan ben’den daha çirkin bir görünüme sebep olabilmektedir. Bu sebeple çene bölgesindeki benler kesinlikle ameliyatla alınmamalıdır. Peki nasıl yapılmalı ve nelere dikkat edilmelidir.

Çenede Ben Tedavisi Görüntüleri
Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi doğru tedaviyle yapılan ve tedavi sonrası fark edilir bir iz kalmamaktadır. Kalan izi görebilmek için çok yakından dikkatli bakmak gerekir.
Ameliyatsız tedavilerde iz kalmaması gibi önemli bir avantaj yanı sıra yara bakımı, pansuman, kanama, iltihaplanma, dikişlerin açılması gibi sorunlarda yaşanmaz.

cenede-ben-tedavi

Ensede Ben Tedavisi

Ense kısmındaki cilt sorunları genellikle estetik sorun yaratmaz ama eğer çok belirginse saçını kısa tutan bayanlarda ve erkeklerde arkadan bakıldığında dikkat çekici olabilmektedir. Ense ve boynun arka kısmındaki bu tür çıkıntılar daha çok hastanın eline gelerek ve özellikle kabarıksa saç tıraşı olurken yaralanıp kanamalara sebep olarak hastayı sıkıntıya sokabilmektedir.

Ensede Ben Risklidir
Diğer bir sorunsa saçı kısa kişilerde sürekli güneş ışığına maruz kalması küçük bir ihtimalle de olsa ileri yaşlarda kötü huylu ben haline dönüşmesine sebep olabilir. Bu bölge benlerinin kanserleşme riski çok düşüktür, ama tedavi ile alındığında kanserleşme riski tümüyle yok edilmiş olur.

Ensede Ben Tedavisi
Tedavi hastanın beklentisine, benin yapısına, rengine, ciltten kabarıklığına göre buharlaştırma, radyo frekans veya lazerle yapılır. Ameliyatla ben tedavisi tamamen terk edilmiş eski bir tedavi seçeneğidir. Sadece teknolojinin olmadığı yerlerde yapılır.

  • Radyo frekansla tedavi % 95 tek seansta biter, % 5 ihtimalle rötuş gerekebilir.
  • Buharlaştırmayla tedavi de radyo frekans gibi % 95 tek seansta düzelir düşük ihtimalle 2.seans gerekebilir.
  • Lazer bunlardan farklıdır bir seansta düzelebileceği gibi 5-10 seans ta sürebilir.

Her üç yöntemde de sonuçta fark edilmez bir iz kalabilir. Kalan iz çok dikkatli bakmadıkça fark edilmez.Kabaca iz kalmaz diyecek kadar belirsiz bir iz kalabilir.

Benin ameliyatla alınması normaldeki çapının en az 2 katı uzunluğunda iz kalmasına,gizli dikiş konmadıysa yine aynı uzunlukta balık kılçığı şeklinde iz kalır zaten bu sebeple ameliyatla ben aldırma terk edilmektedir.

Ensede Ben Tedavisi Yapılışı
Tedavi sonrasını merak edenler için aşağıda bir hastamızın tedavi öncesi ve sonrası görünümü yer almaktadır.

Ensede ben
Tedavi öncesi görünüm
Ensede ben tedavisi
Ensede ben tedavi sonrası görünüm

 

İdea ben tedavi merkezi olarak tüm ben problemlerinde minimal izle alma imkanı sunuyoruz.
Randevu ve whatsapp ile net ücret almak için aşağıdaki cep telefonlarından yararlanabilirsiniz

İdea Klinik (Bakırköy)
Adres: Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3 Bakırköy – İstanbul
TEL:  0212 572 72 65
GSM: 0542 621 08 88

İdea Klinik (Şişli)
Adres: Halaskargazi mahallesi. Halaskargazi caddesi. Kuran İş Merkezi No:145 5. Kat Şişli – İstanbul
TEL: 0212 246 10 04
GSM: 0532 463 96 82

İdea Klinik (Kadıköy)
Adres: Bağdat Caddesi No:201 Akbank Çiftehavuzlar Şubesi Üstü / Kadıköy – İstanbul
TEL: 0216 357 00 02 –
GSM: 0542 231 28 23

Idea Klinik İzmir (Konak)
Adres: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) KONAK – İZMİR
TEL: 0232 422 10 06
GSM: 0542 295 52 54

Idea Klinik Ankara (Kızılay)
Adres: Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay – ANKARA
TEL: 0312 431 75 47
GSM: 0532 350 2587

Idea Klinik Bursa (Nilüfer)
Adres: Cumhuriyet mahallesi. Yağmur Sokak. Cadde 224 Sitesi. B Blok / Daire: 5
TEL: 0224 247 10 06
GSM : 0532 152 26 75

 

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri