Ben Tedavi Fiyatları

Hemen hemen tüm insanlarda görülen benler (nevüs) doğuştan yada sonradan farklı nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Bir çoğu zararsız olmasına karşın büyük bir bölümü ise kanserleşme riski ile insanlarda korku ve endişeye neden olmaktadır. Bunun haricinde yüz bölgesinde olması halinde estetik yönden kötü bir görünüme neden olmaktadır.
Kliniklerimizde dünyadaki tüm yöntemler uygulanmaktadır.

Öncesi
Ben Aldırma Öncesi
Sonrası
Ben aldırma sonrası

Bu tür sorunlarla uğraşmak yerine sadece 5 dakika gibi kısa bir zamanınızı ayırarak benler ve taşıdığı risklerden kurtulabilirsiniz. IDEA Klinik ben tedavi merkezi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan klinikleri ile ameliyatsız ben tedavisi yapmaktadır. En çok merak edilen hususlardan biri olan ücretler hakkında açıklamayı ise bu sayfada net anlaşılır şekilde görebilirsiniz.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Ücret hususuna geçmeden önce dilerseniz ben aldırmanın nasıl yapıldığına kısaca değinelim. Öncelikle ben türleri olarak onlarca çeşit bulunmaktadır. Bunların boyutları farklı olup, tedavide cilt üzerinden uygulanan Lazer, Radyo Frekans, Elektro koter, plazma ( diğer adıyla plexr) cihazları kullanmaktayız. Ameliyatla tedavisi neredeyse hiç yapmamaktayız, sadece hasta ameliyat konusunda ısrarcı olursa yapmaktayız. Ameliyatla alım ücretleri ameliyatsız yöntemlerden % 50 daha pahalı olmaktadır.

Ücretlendirme Nasıl Yapılıyor?
Öncelikle toplam ücret için alınacak benin büyüklüğü, sayısı ve sizin SGK güvenceniz olup, olmadığına bakılmaktadır. Çünkü IDEA klinik SGK’lı hastalara hizmet veren sağlık merkezi olması nedeniyle SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır. Şimdi dilerseniz fiyatların nasıl şekillendiğini görelim.

Ben Tedavi Fiyatları

İlk olarak benin büyüklüğü 5 mm’ye kadar onlara bakalım. SGK güvencesi olanlar için ilk ben 500 eklenen her ben için 250 TL’den başlayan fiyatlarla işlem yapılmaktadır. SGK güvenceniz olmaması halinde ilk ben 1000 eklenen her ben için 500 TL’den başlayan tarife uygulanmaktadır.

Kirpik, burun, dudak gibi özellik arz eden bölgedeki her boyuttaki benler ve 1 cm den büyük olan benleri muayene sonucu ücretlendirilir. Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır. Yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz. Ameliyatla ben tedavisini sadece hasta isteğiyle yapıyoruz ve muayeneyle ücretlendirilir. Ücretler her şey dahil olup ayrıca muayene ve ek uygulamalar için ücret alınmaz. Seanslar ücretlendirilmez.

Güncel ben alma ücretleri için https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyatlari.html linkine bakılabilir.

Ben İncelemesi Fiyatları

Benin yapısından şüphe duymanız halinde veya biz şüphe duymasak da hastanın istemesi halinde ameliyatsız yöntemle almadan önce dermal punch ile aldığımız veya yine hastanın isteğiyle ameliyatla aldığımız parçanın incelemesi patoloji uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Öneri
Ödeyeceğiniz bedel tabi ki önemli ama çok önemli değil, ödenecek bedelden çok daha önemlisi aldığınız hizmetin kalitesidir. Teknolojinin olmadığı bir klibikte tecrübesiz bir uygulayıcıya yaptırıp pişman olacağınız bir sonuçla karşılaştığınızda ödediğiniz bedel düşük de olsa anlam ifade etmez. Önemli olan kliniğin teknik donanımı ve uygulayan doktorun tecrübesidir.
Aslında bu nota tüm tedaviler için geçerli durumdur. Öncelikle en iyi sonucu alacağınız yeri araştırın yaklaşık karar verdikten sonra ödeyeceğiniz parayı sorun.

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

469 Yorum

 1. Tüm benle tedavi edilebilir. Kalması sakınca yaratabilir. 05426210888 nolu telefona WhatsApp tan fotoğraf gönderirseniz bilgi verebiliriz.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Kaş başlangıcımla göz pınarım arasında bir benim var böyle et beni gibi ama ucunda kahverengi noktalar da var değişik bir şey. Akrabalar falan riskli olur aldırma dediler ama görünümünü sevmiyorum ne yapabilirim?

 3. Rfile tedavi edilebilir. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
  Öp. Dr. Nizam Kurtdere

 4. Hayır, Her yaşta ben tedavisi yapılabilir.
  Öp. Dr. Seher Şirin

 5. Emin kazma

  Göz çevresinde yağ bezesi şeklinde bir benim var bunun alınması için ennuygun yöntem nedir nasıl öğrenebilirim

 6. ben aldırmak için 18 yaşından büyük olmakmı gerekiyor??

 7. Aldırdığınız yönteme göre değişir. Uygun yöntem ve hassas bir elle tedavi de sohbet mesafesinde farkedilir bir iz kalmaz.
  Öp. Dr. Adil Altınsoy

 8. Ben aldırdıktan sonra iz kaliyor mu?

 9. Evet tüm benleein ted

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri