Göze yakın ben tedavisi tehlikeli midir?

Tedavi olacak kişilerin aklını karıştıran bir çok soru vardır. Bu soruların neredeyse tamamı bilimsellikle ilişkisi olmayan ve halk arasında konuşulan konulardır. Bunlardan biri de gözün yakınında olan benlerin tedavisidir. Neredeyse hastaların tamamında aynı tereddüt görülmektedir. Gözüne 3 cm mesafedeki benin tedavisinden bile çekinen hastalar vardır. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kirpikteki ben bile sorunsuz bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Kirpik Bölgesinde Ben Tedavisi

Kirpikteki bu tür oluşumların tedavisi çok dikkatli yapılmalıdır bu dikkat gözlere zarar verme ihtimali sebebiyle değil kirpik köklerine zarar vermemek içindir çünkü dikkatsiz yapılırsa benin olduğu bölgedeki kirpikler zarar görüp bir daha çıkmayabilir. Çıkmayan alandaki eksiklik çok dikkat çekici olur ve de hastayı rahatsız eder. Kirpik sorunu yaşamamak için ben fazla büyümeden tedavi edilmelidir.
Tabi bir diğer önemli nokta da hangi yöntemin kullanacağına doğru karar verecek ve o yöntem konusunda tecrübeli doktora yaptırmaktır.
Göz uzmanları ameliyatla çıkarmaktadır, son derece gereksiz bir ameliyattır. Oluşacak iz miktarı, kirpiklerde gereksiz kayıp pişmanlık oluşturabilir.

Kirpikte ben
Kirpikte ben tedaviden önce

 

Gözde ben
Tedaviden sonra muhteşem görünüm


Göze Yakın Ben Tedavisi

Özetle ben göze ne kadar yakın olursa olsun başarıyla alınabilir ve uygun yöntemle hiç iz kalmaz ve göze hiçbir zararı olmaz. Yukarda görmüş olduğunuz resimler IDEA Klinik ben merkezinde yapılmış olup tüm hastalarımız gibi hastamız memnun kalmıştır.

Hangi Yöntemle Alınır

Yukarıda yazıldığı gibi göz uzmanları daha çok ameliyatla alır ama hastalar genellikle bu işin bu branşa girmediğini bildikleri için gözcüye gitmezler.
Uygulanacak yöntemden çok yöntemi kimin ve nasıl uygulayacağı önemlidir. En çok tercih edilen teknoloji radyo frekans yöntemidir.
Radyo frekans yoksa bu durumda elektro koter kullanılabilir ama bilinmelidir ki elektro koterin çevre yanığı fazla olduğu için kirpiklere daha doğrusu köklere zarar verme ihtimali vardır. Çok ince uçlarla derine inmeden çalışılmalıdır.

Kirpikteki Ben Alınırsa Kirpik Çıkar mı?

Evet doğru teknoloji seçilip uygun şekilde uygulanırsa kirpiğin kökleri zedelenmez ve önceki sıklığında çıkmaya devam eder. Ameliyatla alınırsa kirpiler de çıkmaz çünkü kesilirken kökler de kesilerek çıkarılmış olur. Burada köklerin korunabileceği en iyi teknoloji radyo frekanstır, tabiki kullanan uzman doktorun tecerübesi de önemlidir. Radyo frekansla beni tabaka tabaka indirmek, köklere yaklaşıldığında daha fazla inmemek gerekir. RF lazer ve koter gibi değildir, mm nin çeyreği kadar yani bir mm nin dörtte biri kadar ince tabakalar halinde yok edilir.

Kirpikte Ben Alma Fiyatı

Bölgenin yapısı gereği kimsenin pek dokunmadığı benlerdir, bu sebeple standart ücretlerden farklıdır. Büyüklüğü, yapısı, kirpiklerle ilişkisi gibi bir çok faktöre göre ücret değişmektedir. Gİtmeyi düşündüğünüz şubenin cep telefonuna ayrıntılı fotoğraflar göndererek net ücret alabilirsiniz. Ya da ücretsiz muayene olup net ücret yanı sıra daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sakaldaki Ben Alınırsa Sakal Çıkar mı?

Erkeklerin önemsediği biri durumdur, aslında haklı bir önemsemedir çünkü sakalların arasındaki 5-6 mm lik kılsız bir alan bile çok dikkat çekmektedir. Bu sorunu yaşamamak için kesinlikle sakal köklerine zararı olmayacak teknolojiler tercih edilmelidir. Ameliyatla alınırsa çok daha büyük sakalsız bir alan olacağı için ameliyattan sonra benden daha kötü görünen bir iz kalır.
Yukarıda bahsedildiği gibi kıl köklerine zarar vermeyen teknoloji RF veya plazma tercih edilmelidir.
Sakal için söylenenlerin hepsi bıyık, kaş, favori ve saçlı deri gibi tüm kıllı alanlar için geçerli bir durumdur.

Yazan
Op Dr Atilla Kaya

Kaynak
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30027914

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

35 Yorum

 1. Benim gozumde ben var dogustan ben buyudukce ben de buyudu aldirirsam kör kalma ihtimalim var mi gozume cok ysklasti

 2. Benim sol gozumun rengin içinde büyük bir ben var göz Rengim yeşil ben bundan çok rahatsizim bu yok olabilirmi hocam
  Op Dr Atilla Kaya
  IDEA Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  bu konuda size göz hekimleri yardımcı olabilir

 3. Bursada subeniz var mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yok

 4. izmirde klinikiniz bulunurmu bnde olacamda
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  IDEA ın İzmir Şubesi var.Ben konusunda size yardı1mcı olabilirler..Atatürk Cd.384/10 Alsancak İzmir.0232 421111,0542 2955254
  Geçmiş olsun

 5. Benim kızma yeni dogdu gözünün yan tarafında beni var aldırabilmemiz için yaşına girmesini brklememiz gerekiyormu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Zararsız bir ben ise aldırmak için acele etmeyin,ancak gerekli ise alınabilir.

 6. Benim gözumun kenarinda cok kucuk bir ben var.bu normal biseymi ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ben vücudun herhangi bir yerinde olabilir,rahatsız ediyorsa alıyoruz.

 7. Hocam benim kirpimin için siyah ben var bu tehlikelimi ve büyürmü
  Op. Dr. Atilla Kaya
  tehlikeli olup olmadığını buradan kestiremem ama bütün benler zaman içinde büyür

 8. saygılı

  Tek seansta geciryomu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  buharlaştırmada 1 seansta geçer

 9. saygılı

  10 11 tane ben aldırmak istiyorum buhar veya lazer ile fiyatı ne kadar tutar ve yaşım 18 benleri aldirdikdan sonra ben izi veya başka birşey yani iz kalıyormu?Tek seansta geciryomu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  buharlaştırmayla tek seansta tedavi edebiiyoruz.

 10. sadikoglan

  Buharlasma yontemi ile benler kesin ve iz kalmdana cikiyormu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kesin düzelir, belirsiz bir iz kalabilir

 11. sadikoglan

  Sakal veya bıyık bölgesindeki benleri lazerle aldirsak tekrar o bölgede sakal veya bıyık çıkarmı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazerle alınırsa sakal çıkmayabilir o sebeple buharlaştırma yöntemi kullanıyorzu ve sakal eski sayıda çıkmaya devam ediyor

 12. Merhaba hocam sorunum kasimin icinde ve kasimin altinda kahverengi ben var zamanla buyuyor rahatsiz oluyorum ne yapmam lazim bana olan maliyeti nedir ve iz kalirmi tesekurler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Benin büyüklüğü ve derinliğine göre minimum iz kalabilir,SGK lı hastalara ilk ben 200 tl,eklenen her ben için artı 100 tl

 13. esraaaaa

  mrb hocam.benim yüzümde de benlerim var tamda yanak bölgesinde. et beni değil boyutu da çok küçük ama özel bir lazer merkezine gittiğimde doktor bey lazerle tedavi edilemeyeceğini ameliyat olmam gerektiğini söyledi.yanak olduğu için de ameliyatla leke kalmasından çok korkuyorum.ameliyatsız kurtulabilirmiyim peki?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ameliyat edilebilen tüm benler ameliyatsız alınabilir hatta ameliyatla alınamayanlar bile ameliyatsız tedavi edilebilir, lazer şart değil başka teknolojiler de var

 14. yukardaki resimdeki gözkapağının değilde üst kapağında benim var.
  aldırmak istiyorum ama korkuyorum. nasıl yapılıyoor bu işlem.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Gözdekiler uyuşturulup enerji ile buharlaştırılıyor.

 15. hocam benimde resimdeki yerde burna daha yakın yerde bir ben var ilk önce çil gibiydi sonradan koyulaştı kabarık değil bunu aldırmak kaça mal olur ? NOT:15 yaşındayım ve bu küçük olan ben psikolojimi bozmaya başladı…
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  200 tl ödersiniz

 16. hocam benim gözümün beyaz kısmında ben var .. tedavi mümkünmü ve tedavi sonrası görmemde az da olsa sorun yaşanır mı ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  göz doktoruyla görüşmelisiniz.

 17. Hocam benim yuzumde uc tane ben var aldirmak istiyorum cok kucukler operesyonla ayni gun icinde normal hayatima donebilir miyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  operasyonla ben aldırmak tarih oldu,ameliyatsız yöntemleri araştırın

 18. hocam yuzumde ben lekesi var bana yardimci olbilirminz ben lekesinde kurtulmak istyrm allhina yardimci olunz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  0212 572 72 66 e telefon edip gelebilirsiniz.

 19. Yani kurtulmak mumkun?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tabiki

 20. hocam benim yuzumun altindaki ben cocuklugumdan bu tarfa buyuu.Ve tahmini olarak 1.5 cm e ulasdi 21 yasindayim yuzu cirkinlesdiriyor.Ameliyyatla almak mumkunmu?siyah ben
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ameliyatla almak mümkün ama abartılı iz kalır,biz teknolojik tedaviler yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri