Göze yakın ben tedavisi tehlikeli midir?

Tedavi olacak kişilerin aklını karıştıran bir çok soru vardır. Bu soruların neredeyse tamamı bilimsellikle ilişkisi olmayan ve halk arasında konuşulan konulardır. Bunlardan biri de gözün yakınında olan benlerin tedavisidir. Neredeyse hastaların tamamında aynı tereddüt görülmektedir. Gözüne 3 cm mesafedeki benin tedavisinden bile çekinen hastalar vardır. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kirpikteki ben bile sorunsuz bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Kirpik Bölgesinde Ben Tedavisi

Kirpikteki bu tür oluşumların tedavisi çok dikkatli yapılmalıdır bu dikkat gözlere zarar verme ihtimali sebebiyle değil kirpik köklerine zarar vermemek içindir çünkü dikkatsiz yapılırsa benin olduğu bölgedeki kirpikler zarar görüp bir daha çıkmayabilir. Çıkmayan alandaki eksiklik çok dikkat çekici olur ve de hastayı rahatsız eder. Kirpik sorunu yaşamamak için ben fazla büyümeden tedavi edilmelidir.
Tabi bir diğer önemli nokta da hangi yöntemin kullanacağına doğru karar verecek ve o yöntem konusunda tecrübeli doktora yaptırmaktır.
Göz uzmanları ameliyatla çıkarmaktadır, son derece gereksiz bir ameliyattır. Oluşacak iz miktarı, kirpiklerde gereksiz kayıp pişmanlık oluşturabilir.

Kirpikte ben
Kirpikte ben tedaviden önce

 

Gözde ben
Tedaviden sonra muhteşem görünüm


Göze Yakın Ben Tedavisi

Özetle ben göze ne kadar yakın olursa olsun başarıyla alınabilir ve uygun yöntemle hiç iz kalmaz ve göze hiçbir zararı olmaz. Yukarda görmüş olduğunuz resimler IDEA Klinik ben merkezinde yapılmış olup tüm hastalarımız gibi hastamız memnun kalmıştır.

Hangi Yöntemle Alınır

Yukarıda yazıldığı gibi göz uzmanları daha çok ameliyatla alır ama hastalar genellikle bu işin bu branşa girmediğini bildikleri için gözcüye gitmezler.
Uygulanacak yöntemden çok yöntemi kimin ve nasıl uygulayacağı önemlidir. En çok tercih edilen teknoloji radyo frekans yöntemidir.
Radyo frekans yoksa bu durumda elektro koter kullanılabilir ama bilinmelidir ki elektro koterin çevre yanığı fazla olduğu için kirpiklere daha doğrusu köklere zarar verme ihtimali vardır. Çok ince uçlarla derine inmeden çalışılmalıdır.

Kirpikteki Ben Alınırsa Kirpik Çıkar mı?

Evet doğru teknoloji seçilip uygun şekilde uygulanırsa kirpiğin kökleri zedelenmez ve önceki sıklığında çıkmaya devam eder. Ameliyatla alınırsa kirpiler de çıkmaz çünkü kesilirken kökler de kesilerek çıkarılmış olur. Burada köklerin korunabileceği en iyi teknoloji radyo frekanstır, tabiki kullanan uzman doktorun tecerübesi de önemlidir. Radyo frekansla beni tabaka tabaka indirmek, köklere yaklaşıldığında daha fazla inmemek gerekir. RF lazer ve koter gibi değildir, mm nin çeyreği kadar yani bir mm nin dörtte biri kadar ince tabakalar halinde yok edilir.

Kirpikte Ben Alma Fiyatı

Bölgenin yapısı gereği kimsenin pek dokunmadığı benlerdir, bu sebeple standart ücretlerden farklıdır. Büyüklüğü, yapısı, kirpiklerle ilişkisi gibi bir çok faktöre göre ücret değişmektedir. Gİtmeyi düşündüğünüz şubenin cep telefonuna ayrıntılı fotoğraflar göndererek net ücret alabilirsiniz. Ya da ücretsiz muayene olup net ücret yanı sıra daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sakaldaki Ben Alınırsa Sakal Çıkar mı?

Erkeklerin önemsediği biri durumdur, aslında haklı bir önemsemedir çünkü sakalların arasındaki 5-6 mm lik kılsız bir alan bile çok dikkat çekmektedir. Bu sorunu yaşamamak için kesinlikle sakal köklerine zararı olmayacak teknolojiler tercih edilmelidir. Ameliyatla alınırsa çok daha büyük sakalsız bir alan olacağı için ameliyattan sonra benden daha kötü görünen bir iz kalır.
Yukarıda bahsedildiği gibi kıl köklerine zarar vermeyen teknoloji RF veya plazma tercih edilmelidir.
Sakal için söylenenlerin hepsi bıyık, kaş, favori ve saçlı deri gibi tüm kıllı alanlar için geçerli bir durumdur.

Yazan
Op Dr Atilla Kaya

Kaynak
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30027914

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

34 Yorum

 1. Tedavi edebiliriz. Fakat Adanada şubemiz yok. Size en yakın kliniğimiz Ankara da.
  Öp. Dr. Adil altınsoy

 2. Bende de kirpik dibinde var. Adanada oturuyorum burda şubeniz varmı Adanada olurmu.

 3. Göze yakın benleri tedavi edebiliyoruz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
  Op. Dr. Atilla Kaya

 4. Zubeyde

  Bendede var ben cok rahatsuz oluyorum napabilirim..fiyat nedir..lutfen.pisikolojim bozuluyor

 5. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.et beni ise RF ile ameliyatsız tedavi ediyoruz.bu telefondan extra bilgi lbilir ayrıca size en yakın kliniğimizi öğrenip randevu alabilirsiniz

 6. Benim göz kapagimin üstünde ben ve rahatsız oluyorum ne yapmalıyım

 7. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
  Op.Dr.Seher Şirin

 8. Hocam,benim gözümün 1 cm altında yirmili yaşlarda oluşan küçük bir yağ bezesini sıkmam sonucu oluşan kahverengi,kabarık bir ben var.Sonrası için sorunsuz alınabilir mi bu ben?

 9. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin,değerlendirelim
  Op.Dr.Atilla Kaya

 10. Hocam benim 12 yaşımda gözümün yanından başlayıp geniş kahverengi bir leke oluştu. 4 yıl önce gittiğim Cildiye doktoru bunun sonrada oluşan bir ben olduğunu ve tedavisinin olmadığını söylemişti. Şimdi tedavi edilebilir mi? Numara verirseniz Resim de atabilirim.

 11. mrb hocam gözümün kenarinda kücuk benler var boyutu cok kucuk ama ben rahatsiz oluyorum lazerle yakilirmi iz kalirmi lazerle yapilinca

 12. göz doktoruna gitmalisiniz

 13. Gözümün içinde ben var görüntü olarakda rahatsızım ve büyüyor aldırmak istiyorum

 14. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri