Tedavi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Ben (nevüs) Tedavisi Doktor

Her hastalık için aslında farklı branş uzmanları gerekmekteysede nevüs için aynı durum geçerli değildir. Nevüs tedavisi için bir çok branştan doktor gerekli tedaviyi uygulayabilir. Fakat burada doktordan çok uyguladığı yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Araştırmadan gideceğiniz sağlık merkezi bir anlamda şansınıza ne çıkarsa olacaktır.

 Tedavi Öncesi
Beninizi aldırmaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken işlem bilgi sahibi olmak ve araştırmaktadır. Neler araştırılmalı yada nelere dikkat edilmesi gerektiğidir.

Ben Tedavisi Doktor

 • Ben Çeşitleri ve Özellikleri
 • Tehlike Durumu ve Tedavi Gereksinimi
 • Müdahale Şekilleri ve Uygulanan Yöntemler
 • Ben Alımı Sonrası Yaşanacak Süreç
 • Ve Tabiki Ben Tedavi Fiyatları

Yukardaki gerekli araştırmaları yaptıktan sonra artık size uygun kaliteli ve alanında uzman hizmet veren bene yoğunlaşmış merkez bulmak gerekir.

Ben Tedavisi İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Aslında bölüm bakmaz doktor bakar. Hasta olarak seçeneği kendiniz oluşturmalısınız. Akıllıca olan yaklaşım benlerin tedavisine yoğunlaşmış doktor hangi bölümde bulunursa oraya gitmektir. Genel cerrahi ve plastik cerrahi bölümlerinin şöyle bir avantajı vardır; beninizin ameliyatla alınması gerekiyorsa veya siz ameliyatla alınmasını isterseniz ( bu arada ameliyat önerilmez bunu da bilmek gerekir) bunu yaptırma şansınız olur. Cildiye bölümünde bunu yaptıramazsınız.
Yine bir diğer yaklaşım da benlerin tedavilerinde kullanılan teknolojilerin sorgulanmasıdır, buna imkanınız varsa gideceğiniz klinikteki teknolojileri araştırın ve en zengin olana gidin. Böylece sizin benlerinizin her biri için en uygun yöntem seçilebilir.
Sadece krio yapılan bir dermatoloji kliniğine giderseniz beninizin yapısı nasıl olursa olsun krioterapi yapacaktır.

Dermatoloji Uzmanı Gerekirmi?

Ben tedavisi dendiğinde ciltle ilgili bir branş olduğu için akla ilk dermatoloji uzmanları akla gelir. Dermatoloji uzmanları genellikle en basit uygulama şekli olan krioterapi uygular yada ilaçla tedavi etmeye çalışır. Krioterapi genellikle ameliyat kadar belirgin iz bıraktığı ve defalarca uygulamak gerektiği için çok tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Cerrahi branşlara (genel cerrahi, plastik cerrahi) gidildiğinde ise hasta daha çok ameliyata yönlendirilmeye çalışılır, bunun en önemli sebebi “ameliyat” kelimesi hizmeti büyütmekte ve talep edilecek ücret daha yüksek olabilmektedir.

Bölüm seçerken daha çok teknoloji kullanılan klinik tercih edilmelidir, elinde tüm teknolojiler olan (lazer, Radyo frekans, elektrokoter) ve ben tedavisi konusunda tecrübeli olan klinik yada uzanma tercih edilmelidir. Teknolojiyle  en iyi sonucu vereceği için uzmanlık alanı değil teknoloji tercih edilmelidir.

Ben Tedavi Merkezleri

20 Yıla yaklaşan tecrübesiyle hizmet veren IDEA klinik ben tedavi merkezi bir çok branşta ameliyatsız yöntemleri ülkemizde ilk uygulayan sağlık merkezleri arasında yer almaktadır. Ben tedavisi içinde bir çok teknolojiyi sizlerin emrine sunan kliniğimizde yapılan operasyonlar lazer, radyo frekans ve buharlaştırma yöntemi ile gerçekleştirilir. Ben alındıktan sonra sohbet mesafesinden algılanamayacak kadar hafif bir iz kalabilir.

Ben Takibi

Bazı dermatoloji klinikleri hastayı “beni takip etmek gerekir” söylemiyle yıllarca takip ederler. Hasta her ay bunun için bir bedel ödemek zorunda kalır. Oysa takip etmek yerine daha küçükkken alıp sorunu kökünden halletmek çok daha pratik ve doğru bir yaklaşımdır. Takip süresince hasta tedirginlik yaşar, her kontrole gideceğinde günler öncesinden ” acaba kötü huylu hale döndümü ” şeklinde sorularla huzurunu kaçırır. Oysa diğer sayfalarda ele alındığı gibi 1-2 dakika ayırıp sorunu kökünden çözmek tüm bu tedirginlikleri ortadan kaldırır.

Özetle
Benlerinizi aldırmak için ahngi bölüme gideceğinizi araştırırken şunlara dikkat etmelisiniz
Her tür teknolojik donanım var mı?
Doktor bu konuda tecrübeli mi?
Bene yoğunlaşmış bir klinik mi?
Uygulama ücretleri makul mü?
Sıkça bu tedavileri yapıyorlar mı?

Ben Tedavisi Yapan Hastaneler

Btütün branşların olduğu genel hastaneler her hastalığın tedavisini yapar ancak tedavinin hangi yöntemle veya nasıl yapıldığı hangi doktor veya branşın yaptığından daha önemlidir.
Araştırmanız gereken şey hastane değil teknolojilerin hepsini bulunduran hastane veya klinik olmalıdır. Çok büyük bir hastaneye gittiğinize gereksiz bir ameliyat olabilirsiniz.
Radyo frekans, lazer, buharlaştırma ve ameliyat yöntemlerinin hepsi varsa ben nasıl olursa olsun en doğru teknoloji seçilerek tedavisi yapılır.

Türkiye’nin 4 Şehrinde Ameliyatsız Ben Tedavisi
IDEA Klinik ben tedavi merkezi sadece 10 dakikada istenmeyen ve kanserleşme riski bulunan benlerden kurtulmanızı sağlıyor. İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da hizmet alabilirsiniz. İstanbul’un Şişli, Kadıköy ve Bakırköy semtlerinden size yakın olana gelebilirsiniz. Benlerin tedavileriyle ilgili tüm teknoloji ve yöntemler aynı çatı altında bulunmaktadır.

Alıntı
Op Dr Atilla Kaya

Kaynak
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30256688

 

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

84 Yorum

 1. Benim yuzumde toplam 30 tane kahverengi ben var bu sayi gecen aylarda daha azdi tum vucudumda 50 den fazla kahverengi ben var ne yapmaliyim
  Op Dr Ergun Aygören
  rahatsız oluyorsanız,tedavi ettirebilirsiniz.güneşten korunmayı ciddiye almalısınız

 2. Ayşe Gül

  Hocam yüzümde bir sürü kahverengi yüzeysel ben var bunların tedavi si ney çok üzülüyorum yazın çok belirginleşiyor kışın azalıyor
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene edip değerlendirmek lazım,yüzeyel benlerde RF ile çok iyi sonuçlar alıyoruz.

 3. Benim alnimda ve kabagimda ben var aldirmak istiyom hangi doktora gitmeliyimm
  Op Dr Ergun Aygören
  kliniğimizde ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz tedavinizi yapabiliriz

 4. Merhaba hocam benim yuzumde benler cikiyor ve üzerinde de kıl ne yapmalıyım . Hangi doktora gidebilirim bunun için .
  Op. Dr. Atilla Kaya
  benlerinizi tedavi edebiliriz.ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.

 5. Merhaba 30 yasindayim yanagimdaki kahverengi ben iki gundur kabardi alti iltihapli gibi oldu ve canımi yakiyor. Cok tedirgin oldum ne yapmaliyim?
  Op. Dr. Demet Ağras
  ben tedavisi yapan merkezlerle yada dermatologla görüşün

 6. Zonguldak ereglide yaşıyorum. Penisimde son 1 yıldır et benleri çıkmaya başladı ve cogalmaya başladı nasıl yardımcı olabilirsiniz
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kondilom olma ihtimali yüksek,muayene ile kesin tanı konup öyle tedavi etmek lazım.

 7. Oktay BAŞARAN

  ben BALIKESİR’de oturuyorum.Boyun bölgemde sonradan bir iki tana et benleri cıktı ve yavaş yavaş büyüdü.Kene büyüklüğüne geldi ve rahatsız etmeye başladı.Sanırım biraz fazla terlediğimden dolayı oldu.Bu et benini aldırmamın bir sakıncası varmı ve cildiye polikliniğinden randevu alsan aynı gün içerisinde alırlarmı?
  İz kalması önemli değil boyun bölgesinde olduğu için.
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy IDEA Genel Cerrahi Uzmanı
  IDEA cerrahi merkezinde bu tip benleri 2 dakikada radyofrekansla alıyoruz. Balıkesir’deki kliniklerin durumunu araştırmalısınız.Çünkü teknolojiye dayalı bir müdahale,her yerde olmayabilir.
  Geçmiş olsun

 8. 5 aylık bebeğimin dudağında 0,4 cm eninde 0,2 cm boyunda ben var. Nasıl bir tedavi uygulanabilir dudakta herhangi bir iz kalır mı ve ücreti ne kadardır? Cevaplarsanız çok sevinirim.
  Op.Dr Adil ALTINSOY
  0505 119 36 90 whatsapp hattımıza net fotograf gönderirseniz daha net bilgi verebiliriz

 9. Mustafa

  Belimde ve boynumda büyüyen benlerim var, 38 yaşındayım ve özellikle belimdeki 2 yıl önce çıktı hızla büyüyor. Ne yapmalıyım, hangi kliniğinize gelmeliyim benler için, Kadıköy mü yoksa Bakırköy mü? Fatih’te oturuyorum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  size en yakın kliniğimize gidebilirsiniz.tüm kliniklerimizde ben tedavisine yönelik her tür teknoloji mevcut.kadıköye gitmenize gerek yok.

 10. Slm eşimin Penis bölgesinde kasiklarina doğru benler var Dr. Gitmiyor netten araştırdigim kadariyla bulaşıcı diyorlar tedirgin oluyorum ne yapmaliyiz?
  Dr.Nizam KURTDERE
  Normal ben ise bulaşmaz,ancak condilom dediğimiz viral lezyon ise bulaşıcıdır,muayene edip kesin tanı ve gerekirse tedavi olması lazım.

 11. Yuzumde beni.rahatsiz.eden.dogustan.olan kahverengi bir.ben var mercimek.buyuklugunde boya.gibi.yani kabarik.sekilde.degil onu lazerle.falan aldirmak.istiyorum acaba.tek seansda.mi.birr.bi kcac seanstami yani.birnkac.tedaviden sonrami.tam.gecer acaba ? birde hangi.bolum.oluyor ?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  kliniğimiz her tğr teknoloji var, lazer yada başka bşr cihazla alırız, % 95 tek seansta düzelir

 12. Hocam 18 yaşındayım bacagımda et beni var 1 sene oluyor çıkalı ve agrısı baya bi var bunun çôzümü nedir aldırmak istemem izi kalıyormuş hocam şimdiden saolun hocam

  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  et beni RF ile buharlaştırma yöntemi ile alınırsa farkedilir bir iz kalmaz

 13. Durmuş

  Hocam benim ensemde ben var ve ucu sapsarı ve biraz 1 cm falan uzun ne yapmalıyım
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Görmek lazım,1-2 dakikada alınıp sonra gerekirse patolojik tetkiki yapabiliriz.

 14. benimde cildimde çok fazla ben var bu yüzden çevremdeki arkadaşlarım tarafından tepkiler alıyorum bu benler nasıl geçer
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Benlerin çoğunu RF ile temizleyebiliyoruz,görüp karar vermek lazım.

 15. Ben hatayda yaşıyorum çenemde ben var çok büyük değil aama gözüme batıyor ankaraya gelip aldırsam randevu aldıgım gün alınıp bitiyor ve iz kalıyor mu
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Randevu alıp gelebilirsiniz.Aynı gün olabilir.Çok nadiren belli belirsiz iz kalabiliyor. Hiç iz bırakmayacak yöntem maalesef daha tesbit edilmedi.
  Geçmiş olsun

 16. Talha Çakır

  16 yasındayım ve alnımda kahverengi ben var ama et beni değil . Aldırmak için hangi doktora gidebilirm .Bide her ben alınırmı _?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tüm benler alınabilir,muayene ile şüpheli ise alınan ben patolojide incelenir.Cerrahi uzmanına başvurmanız gerekir,buharlaştırma yöntemi ile en az iz kalır.

 17. Çağatay

  Yüzdeki benleri aldırmak istiyorum ankarada yeriniz varmı ve fiyatlar nasıl
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ankara da yerimiz var,internetten telefonu alıp görüşebilirsin.

 18. iyi günler hocam yüzümde çok sayıda ben var bazıları kendiliğinden çıktı.etli bir benimde kanamaya başladı bunun için ne yapmam gerekiyor
  Op.Dr.Seher Şirin
  tedavi olmalısınız.biz kliniğimizde benleri laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi ediyoruz

 19. Kaş içindeki ben alındıktan sonra yerine kaş çıkar mı?

  Op. Dr. Atilla Kaya
  Kşı etkilemeyecek teknoloji kullanıyoruz ve aynı sayıda kaş çıkmaya devam ediyor

 20. hocam benim yaşım 15 yüzümde çok sayıda ben var gün geçtikce bunlar çogalıyor ve büyüyorlar yani altımak için ne yapmalıyım zararlı olurmu

  Op.Dr.Atilla KAYA
  Rahatsız edenleri alabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri