Tedavi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Ben (nevüs) Tedavisi Doktor

Her hastalık için aslında farklı branş uzmanları gerekmekteysede nevüs için aynı durum geçerli değildir. Nevüs tedavisi için bir çok branştan doktor gerekli tedaviyi uygulayabilir. Fakat burada doktordan çok uyguladığı yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Araştırmadan gideceğiniz sağlık merkezi bir anlamda şansınıza ne çıkarsa olacaktır.

 Tedavi Öncesi
Beninizi aldırmaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken işlem bilgi sahibi olmak ve araştırmaktadır. Neler araştırılmalı yada nelere dikkat edilmesi gerektiğidir.

Ben Tedavisi Doktor

 • Ben Çeşitleri ve Özellikleri
 • Tehlike Durumu ve Tedavi Gereksinimi
 • Müdahale Şekilleri ve Uygulanan Yöntemler
 • Ben Alımı Sonrası Yaşanacak Süreç
 • Ve Tabiki Ben Tedavi Fiyatları

Yukardaki gerekli araştırmaları yaptıktan sonra artık size uygun kaliteli ve alanında uzman hizmet veren bene yoğunlaşmış merkez bulmak gerekir.

Ben Tedavisi İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Aslında bölüm bakmaz doktor bakar. Hasta olarak seçeneği kendiniz oluşturmalısınız. Akıllıca olan yaklaşım benlerin tedavisine yoğunlaşmış doktor hangi bölümde bulunursa oraya gitmektir. Genel cerrahi ve plastik cerrahi bölümlerinin şöyle bir avantajı vardır; beninizin ameliyatla alınması gerekiyorsa veya siz ameliyatla alınmasını isterseniz ( bu arada ameliyat önerilmez bunu da bilmek gerekir) bunu yaptırma şansınız olur. Cildiye bölümünde bunu yaptıramazsınız.
Yine bir diğer yaklaşım da benlerin tedavilerinde kullanılan teknolojilerin sorgulanmasıdır, buna imkanınız varsa gideceğiniz klinikteki teknolojileri araştırın ve en zengin olana gidin. Böylece sizin benlerinizin her biri için en uygun yöntem seçilebilir.
Sadece krio yapılan bir dermatoloji kliniğine giderseniz beninizin yapısı nasıl olursa olsun krioterapi yapacaktır.

Dermatoloji Uzmanı Gerekirmi?

Ben tedavisi dendiğinde ciltle ilgili bir branş olduğu için akla ilk dermatoloji uzmanları akla gelir. Dermatoloji uzmanları genellikle en basit uygulama şekli olan krioterapi uygular yada ilaçla tedavi etmeye çalışır. Krioterapi genellikle ameliyat kadar belirgin iz bıraktığı ve defalarca uygulamak gerektiği için çok tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Cerrahi branşlara (genel cerrahi, plastik cerrahi) gidildiğinde ise hasta daha çok ameliyata yönlendirilmeye çalışılır, bunun en önemli sebebi “ameliyat” kelimesi hizmeti büyütmekte ve talep edilecek ücret daha yüksek olabilmektedir.

Bölüm seçerken daha çok teknoloji kullanılan klinik tercih edilmelidir, elinde tüm teknolojiler olan (lazer, Radyo frekans, elektrokoter) ve ben tedavisi konusunda tecrübeli olan klinik yada uzanma tercih edilmelidir. Teknolojiyle  en iyi sonucu vereceği için uzmanlık alanı değil teknoloji tercih edilmelidir.

Ben Tedavi Merkezleri

20 Yıla yaklaşan tecrübesiyle hizmet veren IDEA klinik ben tedavi merkezi bir çok branşta ameliyatsız yöntemleri ülkemizde ilk uygulayan sağlık merkezleri arasında yer almaktadır. Ben tedavisi içinde bir çok teknolojiyi sizlerin emrine sunan kliniğimizde yapılan operasyonlar lazer, radyo frekans ve buharlaştırma yöntemi ile gerçekleştirilir. Ben alındıktan sonra sohbet mesafesinden algılanamayacak kadar hafif bir iz kalabilir.

Ben Takibi

Bazı dermatoloji klinikleri hastayı “beni takip etmek gerekir” söylemiyle yıllarca takip ederler. Hasta her ay bunun için bir bedel ödemek zorunda kalır. Oysa takip etmek yerine daha küçükkken alıp sorunu kökünden halletmek çok daha pratik ve doğru bir yaklaşımdır. Takip süresince hasta tedirginlik yaşar, her kontrole gideceğinde günler öncesinden ” acaba kötü huylu hale döndümü ” şeklinde sorularla huzurunu kaçırır. Oysa diğer sayfalarda ele alındığı gibi 1-2 dakika ayırıp sorunu kökünden çözmek tüm bu tedirginlikleri ortadan kaldırır.

Özetle
Benlerinizi aldırmak için ahngi bölüme gideceğinizi araştırırken şunlara dikkat etmelisiniz
Her tür teknolojik donanım var mı?
Doktor bu konuda tecrübeli mi?
Bene yoğunlaşmış bir klinik mi?
Uygulama ücretleri makul mü?
Sıkça bu tedavileri yapıyorlar mı?

Ben Tedavisi Yapan Hastaneler

Btütün branşların olduğu genel hastaneler her hastalığın tedavisini yapar ancak tedavinin hangi yöntemle veya nasıl yapıldığı hangi doktor veya branşın yaptığından daha önemlidir.
Araştırmanız gereken şey hastane değil teknolojilerin hepsini bulunduran hastane veya klinik olmalıdır. Çok büyük bir hastaneye gittiğinize gereksiz bir ameliyat olabilirsiniz.
Radyo frekans, lazer, buharlaştırma ve ameliyat yöntemlerinin hepsi varsa ben nasıl olursa olsun en doğru teknoloji seçilerek tedavisi yapılır.

Türkiye’nin 4 Şehrinde Ameliyatsız Ben Tedavisi
IDEA Klinik ben tedavi merkezi sadece 10 dakikada istenmeyen ve kanserleşme riski bulunan benlerden kurtulmanızı sağlıyor. İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da hizmet alabilirsiniz. İstanbul’un Şişli, Kadıköy ve Bakırköy semtlerinden size yakın olana gelebilirsiniz. Benlerin tedavileriyle ilgili tüm teknoloji ve yöntemler aynı çatı altında bulunmaktadır.

Alıntı
Op Dr Atilla Kaya

Kaynak
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30256688

 

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

84 Yorum

 1. 5426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 2. Kaş başlangıcı mercimek tanesinden biraz kucuk. ve dudak kenarimda cocukluk donemindedde vardı fakat cok fazla sıktırdım bu sene biraz büyüdü belirginleştiler
  kücultme tedavasi yapilabiliyirmu
  iz kalma olasiligi yuksek cildim var
  iz kalmayacak ise aldirilabilir mi

 3. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz,benleriniz ideaklinik doktorları tarafından değerlendirilir,size en yakın klinik hakkında bilgi verilir

 4. Venüs hakkında detaylı Bilgi alabileceğimiz ve sonrasında tedavi için gidebiliecegimiz bi doktor yada hastane iletişim numarası verir misiniz

 5. yağ bezesi olabilir,büyümeden almak gerekir.büyüdükçe oluştuğu alanda kılların dökülmesine neden olur,gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.
  Op.Dr.Atilla kaya

 6. Merhaba hocam ninem de babamda halamda abimde kardeşimde ve kızımda da kafanın çeşitli yerlerinde nohut büyüklüğünde bazıları daha da büyük ebatlarda şişlikler var içi yumuşak baloncuk gibi bu nedir tedavi için nereye başvurmak hangi branşa gitmek gerekiyor. Teşekkürler

 7. RF ile tedavide çevre doku hasarı minimal olduğu için diğer yöntemlere göre iyileşme daha hızlı olur
  Op.Dr.Seher Şiirn

 8. soran kişi

  kaşımın üstünde bir tane ben var ve ben geçen sene doktora muayene ettirdim. kanserleşme riski var dedi ve sadece ameliyatla alınır dedi çünkü ben yüzeysel görünmekle kalmayıp içinde kökü de varmış komple alınmalıymış ama ameliyat iz bıraktığı için vazgeçtim tabi ki. Radyo frekans diye bir yöntem duydum iz bırakmıyor falan internet de çoğu sitede güvenilir bir tedavi yöntemi olduğundan bahsediliyor ama bilir kişiye sormak istedim?

 9. iyileşme gecikebilir,iz riski artabilir

 10. Pazar günü benzeri mı aldırdim bugün yanlışlıkla kopardım bir sorun olur mu lazer ile tedavi yapmıştınız hocam

 11. cerrahi tedavide benin iki katı iz kalır.etbenlerini en iyi tedavi yöntemi RF ile tedavidir.
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 12. Hocam merhaba benimi aldirmak istiyorum plastik cerraha gittim ameliyattan baska care yok dedi iz kalirmi diye sordum evet bi iz muhhakkak kalicak dedi simdi ben napicam

 13. Rf ile ameliyatsız tedavi edebiliriz.kökünden temizlenir
  Op.Dr.Demet Ağras

 14. Tepemde daha önce bir tane olan şu anda 2 3 tane büyük ve birazda küçük et beni mi sigil mi bilemedim cildiye alınması lazım ileride kansere çeviriyor dedi alınırsa kökünden temizleme olurmu nasıl işlem yapılacak bilgi verirmisiniz manisa dayım

 15. üzgünüm,yok

 16. Merhaba diyarbakirda subeniz var mi?

 17. aldırırsanız knser tehlikesi ortadan kalkar.çünkü olmayan ben kanserleşemez.gelirseniz Rf ile tedavi edebiliriz.
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 18. Benim başımın arka kısmında ensemin üstünde bir ben var küçüklüğümden beri var.ama çok büyüdü çapı 2cm olmuştur.aldırsam bir tehlikesi var mıdır.korkumdan yıllardır hiç doktora göstermedim.yardımcı olursanız sevinirim.

 19. Simge doğan

  Merhaba,
  Kendimi bildim bileli sağ göğsümde et beni var beyin gibi bir görüntüye sahip top şeklinde değil ve git gide büyüyor minik minik parçalar halinde çoğalıyor.. Çok nadiren kaşıntı yaptığı zamanlar da oluyor..
  Doğum yaptım ve biraz daha büyüdüğünü fark ettim ..
  Bununla ilgili ne yapmalıyım Ordu da yaşıyorum hangi branştan Dr. Desteği almalıyım ?
  Destek olmanızı rica ediyorum Saygılarımla..
  Op Dr Atilla Kaya
  IDEA Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  benden çok tarifiniz siğile benziyor.gelirseniz tedavisini yapabiliriz.genel cerrahi de tedavinizi yaptırabilirsiniz

 20. Merhaba benim kafamda iki adet küçük kırmızı ben çıktı çocukluğumda yoktu ama zamanla belirginleşti büyüdü yarım santim kadar oldu dışa doğru et halinde büyüdü bununla ilgili bilgi almak istiyorum. Aldırmamda bi sakınca varmı hangi bölüme gitmem gerekiyor. Teşekkür ederim.
  Op Dr Atilla Kaya
  IDEA Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  kırmızı renkli olduğu için benler değerlendirilmeli damar beni ise tedavi farklılık gösterir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri