Tedavi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Ben (nevüs) Tedavisi Doktor

Her hastalık için aslında farklı branş uzmanları gerekmekteysede nevüs için aynı durum geçerli değildir. Nevüs tedavisi için bir çok branştan doktor gerekli tedaviyi uygulayabilir. Fakat burada doktordan çok uyguladığı yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Araştırmadan gideceğiniz sağlık merkezi bir anlamda şansınıza ne çıkarsa olacaktır.

 Tedavi Öncesi
Beninizi aldırmaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken işlem bilgi sahibi olmak ve araştırmaktadır. Neler araştırılmalı yada nelere dikkat edilmesi gerektiğidir.

Ben Tedavisi Doktor

 • Ben Çeşitleri ve Özellikleri
 • Tehlike Durumu ve Tedavi Gereksinimi
 • Müdahale Şekilleri ve Uygulanan Yöntemler
 • Ben Alımı Sonrası Yaşanacak Süreç
 • Ve Tabiki Ben Tedavi Fiyatları

Yukardaki gerekli araştırmaları yaptıktan sonra artık size uygun kaliteli ve alanında uzman hizmet veren bene yoğunlaşmış merkez bulmak gerekir.

Ben Tedavisi İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Aslında bölüm bakmaz doktor bakar. Hasta olarak seçeneği kendiniz oluşturmalısınız. Akıllıca olan yaklaşım benlerin tedavisine yoğunlaşmış doktor hangi bölümde bulunursa oraya gitmektir. Genel cerrahi ve plastik cerrahi bölümlerinin şöyle bir avantajı vardır; beninizin ameliyatla alınması gerekiyorsa veya siz ameliyatla alınmasını isterseniz ( bu arada ameliyat önerilmez bunu da bilmek gerekir) bunu yaptırma şansınız olur. Cildiye bölümünde bunu yaptıramazsınız.
Yine bir diğer yaklaşım da benlerin tedavilerinde kullanılan teknolojilerin sorgulanmasıdır, buna imkanınız varsa gideceğiniz klinikteki teknolojileri araştırın ve en zengin olana gidin. Böylece sizin benlerinizin her biri için en uygun yöntem seçilebilir.
Sadece krio yapılan bir dermatoloji kliniğine giderseniz beninizin yapısı nasıl olursa olsun krioterapi yapacaktır.

Dermatoloji Uzmanı Gerekirmi?

Ben tedavisi dendiğinde ciltle ilgili bir branş olduğu için akla ilk dermatoloji uzmanları akla gelir. Dermatoloji uzmanları genellikle en basit uygulama şekli olan krioterapi uygular yada ilaçla tedavi etmeye çalışır. Krioterapi genellikle ameliyat kadar belirgin iz bıraktığı ve defalarca uygulamak gerektiği için çok tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Cerrahi branşlara (genel cerrahi, plastik cerrahi) gidildiğinde ise hasta daha çok ameliyata yönlendirilmeye çalışılır, bunun en önemli sebebi “ameliyat” kelimesi hizmeti büyütmekte ve talep edilecek ücret daha yüksek olabilmektedir.

Bölüm seçerken daha çok teknoloji kullanılan klinik tercih edilmelidir, elinde tüm teknolojiler olan (lazer, Radyo frekans, elektrokoter) ve ben tedavisi konusunda tecrübeli olan klinik yada uzanma tercih edilmelidir. Teknolojiyle  en iyi sonucu vereceği için uzmanlık alanı değil teknoloji tercih edilmelidir.

Ben Tedavi Merkezleri

20 Yıla yaklaşan tecrübesiyle hizmet veren IDEA klinik ben tedavi merkezi bir çok branşta ameliyatsız yöntemleri ülkemizde ilk uygulayan sağlık merkezleri arasında yer almaktadır. Ben tedavisi içinde bir çok teknolojiyi sizlerin emrine sunan kliniğimizde yapılan operasyonlar lazer, radyo frekans ve buharlaştırma yöntemi ile gerçekleştirilir. Ben alındıktan sonra sohbet mesafesinden algılanamayacak kadar hafif bir iz kalabilir.

Ben Takibi

Bazı dermatoloji klinikleri hastayı “beni takip etmek gerekir” söylemiyle yıllarca takip ederler. Hasta her ay bunun için bir bedel ödemek zorunda kalır. Oysa takip etmek yerine daha küçükkken alıp sorunu kökünden halletmek çok daha pratik ve doğru bir yaklaşımdır. Takip süresince hasta tedirginlik yaşar, her kontrole gideceğinde günler öncesinden ” acaba kötü huylu hale döndümü ” şeklinde sorularla huzurunu kaçırır. Oysa diğer sayfalarda ele alındığı gibi 1-2 dakika ayırıp sorunu kökünden çözmek tüm bu tedirginlikleri ortadan kaldırır.

Özetle
Benlerinizi aldırmak için ahngi bölüme gideceğinizi araştırırken şunlara dikkat etmelisiniz
Her tür teknolojik donanım var mı?
Doktor bu konuda tecrübeli mi?
Bene yoğunlaşmış bir klinik mi?
Uygulama ücretleri makul mü?
Sıkça bu tedavileri yapıyorlar mı?

Ben Tedavisi Yapan Hastaneler

Btütün branşların olduğu genel hastaneler her hastalığın tedavisini yapar ancak tedavinin hangi yöntemle veya nasıl yapıldığı hangi doktor veya branşın yaptığından daha önemlidir.
Araştırmanız gereken şey hastane değil teknolojilerin hepsini bulunduran hastane veya klinik olmalıdır. Çok büyük bir hastaneye gittiğinize gereksiz bir ameliyat olabilirsiniz.
Radyo frekans, lazer, buharlaştırma ve ameliyat yöntemlerinin hepsi varsa ben nasıl olursa olsun en doğru teknoloji seçilerek tedavisi yapılır.

Türkiye’nin 4 Şehrinde Ameliyatsız Ben Tedavisi
IDEA Klinik ben tedavi merkezi sadece 10 dakikada istenmeyen ve kanserleşme riski bulunan benlerden kurtulmanızı sağlıyor. İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da hizmet alabilirsiniz. İstanbul’un Şişli, Kadıköy ve Bakırköy semtlerinden size yakın olana gelebilirsiniz. Benlerin tedavileriyle ilgili tüm teknoloji ve yöntemler aynı çatı altında bulunmaktadır.

Alıntı
Op Dr Atilla Kaya

Kaynak
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30256688

 

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

84 Yorum

 1. Merhaba benim burnumun üzerinde mercimek büyüklüğünde bir ben var aldırmak istiyorum rengi açık kahverengi aldırmam bi tehlike yaratabilir mi?
  Op. Dr. Demet Ağras
  kanser olup olmadığı muayene ile anlaşılır,gelirseniz durumunu değerlendirir en uygun yöntemle tedavi edebiliriz

 2. Merhaba hocam benim dudak ile burun arasında yuvarlak bir ben var aldırmak istiyorum yaşım 17 ne gibi sakıncaları var zararları neler yazabilirmisiniz lutfen
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Beni muayene edip sakıncalı olup olmadığına karar veriyoruz,sakıncalı olabilecekse alınıp mikroskop altında inceleniyor,değilse direkt alıyoruz.

 3. Vajinamin yaninda et beni buyuk sivilce gibi bisey var yayiliyor bide kadin hastaliklarina mi yoksa cildiyeye mi gitmeliyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kondilom olabilir,makata yakınsa cerrahi uzmanı,ön tarafta ise kadın hastalıkları uzmanına görünebilirsiniz.

 4. hocam bnmde yuzumde cok sayıda ben war ama etlı dgl nasıl ala bılırm alanyada şubeniz warmı ayrıca ücreti ne kadar
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Alanyada şübemiz yok,Ücretlere http://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html den bakabilirsiniz

 5. Ramazan Bakir

  Yirmi bir yaşındayım. Karnımda bir tırnak büyüklüğünde bir ben var. Bazen acıyor içten ve dokunamıyorum. Hangi kliniğe gitmeliyim ve ne yapmalıyım.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  ben tedavisiyle ilgilenen ve teknoloji olan kiliniklerden birine gidebilirsiniz

 6. belimde et beni vardı kaşırken yanlışlıkla biraz kenarı kalktı ve kanadı. bir sorun yaratır mı?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  hayır sorun olmaz

 7. Ankarada subeniz var mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Sadece istanbulda şubelerimiz var

 8. talha samet

  hocam ben plastik cerrahisine gittim ve benimi gösterdim yaşım 15 olduğu için alamam dedi bu doğrumudur yoksa her yaşta ben alınabilirmi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu gün 4 aylık bebeğe ben tedavisi yaptırk önemli olan yaş değil benin yapısı ve tipidir

 9. talha samet

  doktor by benimi aldıracağım ama iz kalmaması için hangi doktora gitmeliyim?

  Op. Dr. Atilla Kaya
  teknolojiyle tedavi yapılan klinikleri araştırın, en az iz buharlaştırma yöntemi sonrası olur

 10. Benim yüzümde kendiliginden önce nokta halinde bir ben oluyor sonra büyümeye başliyor bunun tedavisi icin hangi uzmana başvurmam gerekiyor kisacasi bunlardan kurtulmak istiyorum ilginiz için simdiden tesekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hangi uzmana gittiğinizin önemi yok her teknolojinin olduğu kliniğe gidin

 11. talha samet

  alnımda ben var ama et beni değil küçük nokta seklinde bu alınabilirmi ?

  Op.Dr.Nizam KURTDERE

  evet her ben alınabilir

 12. 3 yasındaki kızımda sol kapağı ve göz altında kahverenginde doğum lekesi var.
  bu lekenin lazerle giderilme imkanı var mıdır.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazer veya başka yöntemle de yapabiliriz,görünce en iyi yöntemi belirleriz

 13. mrhb hocam benim yüzümde sivilce izlerinden oluşan çok sayıda ben var doktora gittim ama toplu iğne kadar bunlar alınmaz daha kötü iz kalır dedi napıcam ya aynaya bakasım gelmiyor 🙁
  Op.Dr.Atilla KAYA
  söylediği sadece ameliyat için geçerli
  ameliyatsız tedavilerle yapıyoruz ve iz kalmıyor

 14. Selamlar, cene altinda orta buyuklukde bir benim var.. Cildiyeye gosterdim aldirabilecegimi, Sislietfal e yonlendirdi.. Gittim basit bir op burda sira beklemeye degmez denildi.. Nerde nasil aldira bilirim ucreti nedir.. Tesekkurler..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  operasyonla almak iz bırakır ,buharlaştırma yöntemi daha iyi olur

 15. hangi aylar uygun olabilir aldirdiktan sonra günese cikmak zararlimidir tsk.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  mevsimin önemi yok

 16. hocam bende cok et benlerı war doktorlat nörofitromatiz teşhısı koydu we tedavısı yok dıyolar sız yardımcı olabılır mısınz ??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  büyümeden alınan yok olur

 17. asya akın

  gaziantepde şubeniz var mı ve yeri nerde yüzümde var iz kalır mı sgk indirim var mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gaziantepte yerimiz yok

 18. Yuzumdedeki kucuk nokta seklindeki kahve renkli ,cikintisiz benlerin tamamiyle yok olmasi icin hangi tedavi yontemini onerebilirsiniz.En fazla 25 ile 30 adet olan benlerin tek seansta tedavi edilebilinmesi mumkunmudur.cevabiniz icin simdiden tessekkur ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tek seansta bitmez,rf veya lazer uygun olur

 19. Konya’da şubeniz var mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır yok.

 20. Yaş sınırı var mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  her yaşta yapılabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri