Saçlı Deride Tedavi

Genelde insanların el, yüz ve enselerinde çıkmaktadır ama  kafa derisinde de meydana gelmektedir. Örnek olarak aşağıda izleyeceğiniz Saçlı Derideki tedavi işlemi için uzmanlarımız konuyu ele alarak tedavinin yapılış şeklini özetlemiştir. Yüz ve ensede yer alan benler gibi estetik problemi teşkil etmesede sağlık açısından ilerleyen zamanlarda tehlike arzedebilir.

Saçlı Deride Ben Problemi ve Sonuçları
Kısa saçlı insanlarda estetik problemine neden olabilen bu benler kuaför ihtiyaçlarınızda yaralanarak kanama, tahrişe neden olabilir. Bu sonuçlar sıkça karşılaşan vakalar arasında yer almaktadır. Bu tür sorunlar yaşamamak için alınması sağlıklı bir yaklaşım olur.

Saçlı Deride Ben Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Diğer benlere göre daha fazla tecrübe gerektiren kafa derisindeki benlerin alınma işlemi için ameliyatla yapılan benler mutlaka iz bırakacaktır. Bu sebeple mutlaka radyo frekansla ben tedavisi yöntemi uygulanmalı olup uygulama yapan hekimin tecrübeli olması gerektiği aşikardır. Deneyimsiz bir ekibin yapması durumunda saç kökleri öleceği için o bölgede saç çıkmama sorunu meydana gelebilir.

Saçlı Deride Ben Tedavisi Resimleri

Yukarda konuyu ele aldık ve dikkat edilmesi gerekenelri vurguladık. Şimdi dilerseniz kliniğimizde uygulanan kafa derisinde ben tedavisi öncesi ve sonrası resimleri ile başarılı bir ben tedavisini inceleyelim

saçlı deride ben
Resimde hastamızın ilk hali görülüyor

Yukardaki resim hastamızın tedavi öncesi resmi olup aşağıdaki resim ise hastamızın tedaviye hazırlanış aşamasında çekilen görüntüsüdür.

Aşağıdaki resimde ise hastamızın ben tedavi işleminin kısa bir süre sonrasında çekilen resmidir. Dikkat ederseniz tedavi edilen ben alanında iz kalmadığı ve saçlarda herhangi bir problem olmadığını göreceksiniz.

Saçlı deride ben tedavisi
Tedaviden kısa bir süre sonrası başarılı bir ben tedavisi böyle olmalıdır.

Sizinde böyle bir probleminiz varsa aşağıdaki yorum formundan dokorlarımıza soru, görüş ve önerilerinizi iletebilir. Dilerseniz ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kafadaki Ben Alındığında Saçlar Çıkar mı?

Doğru teknoloji kullanılarak alınırsa var olan köklere zarar verilmeden alınabilir. Kökler zarar görmeyeceği için saçlar önceden var olan sıklıkta çıkmaya devam eder. Kafa derisinin yapısı gereği hiç iz kalmaz denilecek kadar belirsiz bir izi kalabilir. Saçlar yeterince uzadığında ya da tümü kısaltıldığında berberinizin bile bulması mümkün olmaz.
Ameliyatla alınırsa benin çapının 2 -2.5 katı uzunluğunda saç çıkmayan 2-3 mm kalınlığında çizgi şeklinde iz kalır. Kesik dikine yapılırsa dikkat çekici olabilir.
Lazer ile alınırsa ışığın kontrolsüz bir şekilde (ışığın gidiş derinliği kontrol edilemeyebilir) etkilemesi sebebiyle kökler zarar görebilir. Bilindiği gibi lazer epilasyon yani kılları dökmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Kafadaki Benin kanaması Tehlikeli midir?

Yukarıda bahsedildiği gibi tararken veya berberde tıraş olurken yaralanıp kanayabilir. Aslında bu kanam minimal olacağı için tehlikeli değildir ama berberdeki aletlerin steril (mikroplardan arındılrılması) olmaması sebebiyle çeşitli mikroplar bulaşabilir, işte bu mikrop bulaşması tehlikeli olabilir.

Saçalrın Arasındaki Benler Kanserleşir mi?
Normalde kanserleşme riski diğer benlerle aynıdır ama şöyle ek bir sorundan söz edebiliriz. Saçların uzun olması durumunda güneş ışınlarından korunacağı için risk azalır ancak yaşla birlikte dökülürse bu durumda çok görünür alanda oldıuğu için çok fazl güneş ışığı alacağından dolayı kanserleşme riski diğer benlere kıyasla daha fazla olur.
Bekletmeden alınırsa kanserleşme riski tamamen ortadan kaldırılmış olur.

Kaynak:
https://my.clevelandclinic.org/health/articles/11067-skin-care-and-cosmetic-surgery-glossary

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

174 Yorum

 1. Merhaba,
  Kliniğmizde muayene ücretsiz gelin değerlendirelim, saçlı derideki benler radyo frekans ile tedavi edilmeli.
  05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. benim saç derimde kahve rengi ben var ama öyle kabarık et gibi değil leke gibi, radyo frekansla yok olur mu kesin o kahve yuvarlek leke çok rahatsız ediyor ancak bir daha saç çıkmaz diye korkuyorum devlet hastaneleri böyle bir işlem yapar mı güvenebilirmiyim bilmiyorum

 3. Gaziantepte şubemiz yok.

 4. G.antepte şubemiz varmı

 5. Merhaba,
  Fotoğrafını 05426210888 nolu telefona whatsapptan gönderirseniz değerlendirebiliriz. Gerekirse biyopsi yapılabilir. Izmir klinik bilgilerimiz: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat 4 (Cumhuriyet Meydanı) Konak – İZMİR
  Tel: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
  GSM & WhatsApp: 0542 295 52 54
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. Gültekin sever

  Sevgili hocam ,oğlumun basının sağ kulak üstünde baş parmak tırnağı büyüklüğünde bir ben var.bizi yıllardır kanser yada tehlikeli diye engellediler şimdi sizi ve sizin yazılarınızı tanıyıp okuyunca fikrimiz değişti.izniniz olursa resmini verdiğiniz numaradan gönderip 8zmirde bu işlemi yapabileceğimiz bir yer olup olmadığı bilgisi rica edeceğim.saygilar8mla

 7. Et beni, yağ bezesi de olabilir. Size en yakın İzmir de kliniğimiz var,tedavisini orada yaptırabilirsiniz. Fakat gitmeden oluşumlar değerlendirilir iyi olur. 05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderebilirsiniz. Extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 8. Zeynep secme

  Ben Isparta Merkez deyim ve ense saç bitiminde beyaz küçük şişlikler çıktı iki tane ve vücudumda bazı bölgeler de kahverengi et benleri var kafadaki de et beni midir

 9. büyümeyw devam edebilir. size yakın kliniklerimiz Ankara fe İstanbul da var
  Op. Dr. Atilla Kaya

 10. Tuğba akdal

  Sayın hocam alnımın üstündeki saçların içinde tam fotoğraftaki gibi bir ben çıktı, yavaş yavaş büyüdü belirli aralıklarla büyümeye devam eder mi ve bu şekildeki ben kanser belirtisi midir? Zonguldak’tayım en yakın kliniğiniz hangi ildedir ve gelmeden önce istediğiniz tetkikler var mı? Teşekkür ederim

 11. Size en yakın şehirdeki kliniklerimizden birine tedaviye gidebilirsiniz.,
  Op. Dr. Atilla Kaya

 12. Aynur D.

  Kafamda 2 tane et beni var aldırmaya korkuyorum benin üzerinde saç var yaşadığım şehirde dikiş atılarak alındığını duydum korkuyorum ne yapmalıyım

 13. Saçlı derideki benler RF ile alınırsa saçlarınız dökülme ve yara izi oluşmaz. Alınabilir. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir, bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 14. Mehmet olgun

  Merhaba hocam
  Ensemde saçlı bolhede bi ben var onu aldirmak istiyorum ameliyatsiz alinabilirmi acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri