Ben Tedavi Fiyatları

Hemen hemen tüm insanlarda görülen benler (nevüs) doğuştan yada sonradan farklı nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Bir çoğu zararsız olmasına karşın büyük bir bölümü ise kanserleşme riski ile insanlarda korku ve endişeye neden olmaktadır. Bunun haricinde yüz bölgesinde olması halinde estetik yönden kötü bir görünüme neden olmaktadır.
Kliniklerimizde dünyadaki tüm yöntemler uygulanmaktadır.

Öncesi
Ben Aldırma Öncesi
Sonrası
Ben aldırma sonrası

Bu tür sorunlarla uğraşmak yerine sadece 5 dakika gibi kısa bir zamanınızı ayırarak benler ve taşıdığı risklerden kurtulabilirsiniz. IDEA Klinik ben tedavi merkezi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan klinikleri ile ameliyatsız ben tedavisi yapmaktadır. En çok merak edilen hususlardan biri olan ücretler hakkında açıklamayı ise bu sayfada net anlaşılır şekilde görebilirsiniz.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Ücret hususuna geçmeden önce dilerseniz ben aldırmanın nasıl yapıldığına kısaca değinelim. Öncelikle ben türleri olarak onlarca çeşit bulunmaktadır. Bunların boyutları farklı olup, tedavide cilt üzerinden uygulanan Lazer, Radyo Frekans, Elektro koter, plazma ( diğer adıyla plexr) cihazları kullanmaktayız. Ameliyatla tedavisi neredeyse hiç yapmamaktayız, sadece hasta ameliyat konusunda ısrarcı olursa yapmaktayız. Ameliyatla alım ücretleri ameliyatsız yöntemlerden % 50 daha pahalı olmaktadır.

Ücretlendirme Nasıl Yapılıyor?
Öncelikle toplam ücret için alınacak benin büyüklüğü, sayısı ve sizin SGK güvenceniz olup, olmadığına bakılmaktadır. Çünkü IDEA klinik SGK’lı hastalara hizmet veren sağlık merkezi olması nedeniyle SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır. Şimdi dilerseniz fiyatların nasıl şekillendiğini görelim.

Ben Tedavi Fiyatları

İlk olarak benin büyüklüğü 5 mm’ye kadar onlara bakalım. SGK güvencesi olanlar için ilk ben 500 eklenen her ben için 250 TL’den başlayan fiyatlarla işlem yapılmaktadır. SGK güvenceniz olmaması halinde ilk ben 1000 eklenen her ben için 500 TL’den başlayan tarife uygulanmaktadır.

Kirpik, burun, dudak gibi özellik arz eden bölgedeki her boyuttaki benler ve 1 cm den büyük olan benleri muayene sonucu ücretlendirilir. Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır. Yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz. Ameliyatla ben tedavisini sadece hasta isteğiyle yapıyoruz ve muayeneyle ücretlendirilir. Ücretler her şey dahil olup ayrıca muayene ve ek uygulamalar için ücret alınmaz. Seanslar ücretlendirilmez.

Güncel ben alma ücretleri için https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyatlari.html linkine bakılabilir.

Ben İncelemesi Fiyatları

Benin yapısından şüphe duymanız halinde veya biz şüphe duymasak da hastanın istemesi halinde ameliyatsız yöntemle almadan önce dermal punch ile aldığımız veya yine hastanın isteğiyle ameliyatla aldığımız parçanın incelemesi patoloji uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Öneri
Ödeyeceğiniz bedel tabi ki önemli ama çok önemli değil, ödenecek bedelden çok daha önemlisi aldığınız hizmetin kalitesidir. Teknolojinin olmadığı bir klibikte tecrübesiz bir uygulayıcıya yaptırıp pişman olacağınız bir sonuçla karşılaştığınızda ödediğiniz bedel düşük de olsa anlam ifade etmez. Önemli olan kliniğin teknik donanımı ve uygulayan doktorun tecrübesidir.
Aslında bu nota tüm tedaviler için geçerli durumdur. Öncelikle en iyi sonucu alacağınız yeri araştırın yaklaşık karar verdikten sonra ödeyeceğiniz parayı sorun.

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

469 Yorum

 1. Top gibi çıkık olmayan benleri alıyomusunuz

 2. Kökü tam olarak çıkarılamayan benle tekrar çıkabilir, rotuş yaptırabilirsiniz. Bene yatkın iseniz ben çıkması normal.

 3. Merhaba ıki sene önce yüzümde ki benleri radyofrekansla aldırdım bi tanesi tekrar çıktı ve yaninda bi tane daha ben çıktı açıkçası kötü huylu bir şeye dönüşmesinden korkuyorum ve neden tekrar çıktı ne yapmam gerekiyor

 4. Benin iyi yada kötü huylu olup olmdığı büyük oranda muayene ile anlaşılabilir.duruma göre tedavi esnasında parça alınarak incelemeye gönderilir

 5. Ben aldırma dan önce iyi veya kötü huylu mu diye inceliyor musunuz

 6. 0505 119 36 90 nolu telefondan kliniğimizle iletişime geçip,randevu alabilirsiniz.ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz ,gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 7. Hocam ankarada yasıyorum ve ankara da hangi hastahaner ilgileniyor benlerle

 8. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
  Op.Dr.Atilla Kaya

 9. ben tedavisi ücretleri için şu linke bakınız.https://www.benaldirma.net/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Atilla Kaya

 10. hocam benim kolumda 10 tane ve suratimda 4 tane ben var kac tl alarsiniz

 11. Hocam burnumda kırmızı şişlik var ve gittikçe büyüyor et haline dönüşmüş onu aldirabilirmiyim

 12. evet alabiliriz

 13. Bişey sorcam benim yüzümde çok küçük iki ben var ama çıkık değil derime yapışık bunları alabiliyormusunuz?

 14. RF ile tedavi edebilirz
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 15. Merhaba ben konyadayim ceneminkenarinda et ben var çocukluktan beri var sürekli elim orda cok büyüdü ameliyatsız bi yöntemi var acaba

 16. ben kişisel yatkınlık ve güneş ışınlarının etkisiyle oluşur.tekrarlamaması için güneşten korunmanız gerekiyor,güneşten korunmazsanız zaten yeni benlerde oluşabilir
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 17. Hocam yuzumde acik kahverengi tonunda 3 adet hoslanmadigim ben var bana hic bir zarari yok ama sevmiyorum ve bunlari iz kalmayacak sekilde alinmasini istiyorum eger ufak dahi olsa iz kalacaksa istemiyorum cunku benlerim cok yakin mesafeden gorunur cinsten fondoten bile cok rahat kapatir ama bir erkek olarak fondoten kullanmam yardimci olursaniz memnun olurum ankaradayim lutfen cevaplar misiniz

 18. beni muayene ile değerlendirip RF,laser ve plazma ile ben tedavisi yapıyoruz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 19. radyo frekansla tekniği ile ben alıyomusunuz

 20. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri