Plexr Tedavisi

Yöntemin asıl adı plazma tedavisidir, plazma bilindiği gibi maddenin 4.halidir. Deriye yaklaşan cihazın ucu ile leke arasındaki havanın plazmaya dönüşmesi sırasında ısı enerjisi ortaya çıkmasıyla yapılan bir uygulamadır.

Plazma Leke Tedavisi

Deriden çok ince bir tabaka kaldırma işlemi şeklinde uygulanır. Eğer leke bu kaldırılan tabaka kadar derinliğe sahipse tabaka kaldırıldığı anda leke de uzaklaştırılmış olur. Şarjlı pille çalıştığı için kablo kalabalığı olmaz ve kullanımda pratiklik kazanılmış olur. Kullandığı enerji elektrik enerjisidir. Bu enerji lazerin ışık vermesinden, radyo frekansın radyo dalgaları vermesinden ve koterin ark enerjisinden farklıdır. Bu farklılık özellikle lazerle kıyaslandığında avantajlar sağlamaktadır.
Lekeli tabakaya dokunulduğu anda ince bir tabaka hasarlanır, dsilinince de uzaklaştırılmış olur.
Plexr tedavileri yanı sıra ben silme, kırışıklıklar, göz kapağındaki düşme, göz kapağında katlanma, kahverengi yara izi gibi sorunları gidermede de kullanılır.
Plexr popüler markalardandır bunun yanı sıra bir çok marka cihaz vardır; Biosiwa, Konmisoni, Raiuleko, Beautyteck, Skonhed, GMV,

Plexr Tedavi Videosu

Plexr Ben tedavisi

Daha çok yüzeysel benlerde kullanılır. Yöntemin adı plazma tedavisidir. Yukarıda ayrıntılı bahsedildiği gibi cildin üzerindeki havayı iyonizasyon yöntemiyle plazma oluşmasını sağlar ve ben olan alandan ince bir tabaka kalır. Uygulamada derinin derinliğine inilmediği için iz minimal düzeylerdedir. Benin alındığı yerde ben çapında bir yara oluşur. yara büyüklüğüne göre 3-5 günde kabuk oluşu, sonraki 3-5 günde kabuklar düşer ve pembe bir zemin ortaya çıkar. Pembelik iki hafta iki ay arasında düzelir. Bazı iyileşmesi geç kişilerde bünyeye bağlı olarak pembeliğin düzelmesi daha uzun sürebilir.

Plexr ile Kırışıklık Silme

Kırışıklığın hemen kenarına çok küçük noktalar halinde yanık oluşturulur. Oluşturulan bu yanık iz bırakmadan iyileşir. İyileşme reaksiyonu devam ederken  deride gerginlik yapar. Oluşan bu gerginlik kırışıklığın düzelmesini sağlar. Botox veya yüz germe kadar etkili bir uygulama değildir ama son derece pratik olması sebebiyle diğer yöntemlere tercih edilir. İşlem kırışıklığın yaygınlığına göre dakikalar içinde tamamlanır. Kişi işine devam edebilir. Ance onlarda 1 mm çapında yanık noktaları görsel olarak rahatsız edebilir. Bu görsel kirlilik fondöten gibi ürünlerle kamufle edilebilir.

Yüzeysel leke tedavisi

Plexrdan önce yazılmış bir yazımı burada paylaşıyorum. Özellikle yüzeysel farklı renkte oluşumlar ciddi görsel şikayet oluşturmaktadır. Lekeye benzeyen yüzeysel ben veya benzeri yapıların tedavisinde bir çok tedavi seçeneği kullanılmaktadır bunlardan en yaygın olanları; kimyasal peeling, lazer ve radyo frekans yöntemleridir. Kimyasal peelingdir , bu yöntem sürekli yapmayı gerektirir buna rağmen gerçek bir tedavi değildir. Lekeler kısmen açılsa da kısa sürede tekrar eskisi gibi olur diğer taraftan tedavi sonrası devamlı yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanmak gerekir. Diğer bir yöntem lazer tedavisidir lazerle lekenin silinmesi de 4-10 seans sürebilir, dikkatli uygulanmaması durumunda leke daha da büyüyüp koyulaşabilir. Radyo frekansla lazer tedavisi % 95 tek seansta lekeyi kalıcı olarak yok eder. Tedavinin sonucu saniyeler içinde görülür. Tedavi edilen lekeler en uygun cilt katmanına kadar indiği için tekrarlamaz ancak % 5 ihtimalle 2.seans gerekebilir. Uygulamada lazer ve kimyasal peeling ve lazerde her seansta ücret alınırken radyo frekansla tedavide sonraki seanslarda ücret alınmaz.Radyo frekans yerine lekenin buharlaştırılması da mümkündür, tecrübeli ellerde iz kalmadan uygulanabilir.

Plazma Uygulayan Doktorlar

Bu teknoloji barındıran her klinikteki doktor kullanmaktadır. Yeni bir teknoloji olduğu için çok yaygın değildir. İdea Kliniğin Türkiye genelindeki altı şubesinde de uygulanmaktadır. Tabi ki plexrla daha iyi sonuç alınacak hastalarda uygulanmaktadır. Hastanın isteğinden çok sorunun türüne bağlı olarak kullanılır.

Kırışıklık Tedavisi Video

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri