Tedavi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Ben (nevüs) Tedavisi Doktor

Her hastalık için aslında farklı branş uzmanları gerekmekteysede nevüs için aynı durum geçerli değildir. Nevüs tedavisi için bir çok branştan doktor gerekli tedaviyi uygulayabilir. Fakat burada doktordan çok uyguladığı yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Araştırmadan gideceğiniz sağlık merkezi bir anlamda şansınıza ne çıkarsa olacaktır.

 Tedavi Öncesi
Beninizi aldırmaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken işlem bilgi sahibi olmak ve araştırmaktadır. Neler araştırılmalı yada nelere dikkat edilmesi gerektiğidir.

Ben Tedavisi Doktor

 • Ben Çeşitleri ve Özellikleri
 • Tehlike Durumu ve Tedavi Gereksinimi
 • Müdahale Şekilleri ve Uygulanan Yöntemler
 • Ben Alımı Sonrası Yaşanacak Süreç
 • Ve Tabiki Ben Tedavi Fiyatları

Yukardaki gerekli araştırmaları yaptıktan sonra artık size uygun kaliteli ve alanında uzman hizmet veren bene yoğunlaşmış merkez bulmak gerekir.

Ben Tedavisi İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Aslında bölüm bakmaz doktor bakar. Hasta olarak seçeneği kendiniz oluşturmalısınız. Akıllıca olan yaklaşım benlerin tedavisine yoğunlaşmış doktor hangi bölümde bulunursa oraya gitmektir. Genel cerrahi ve plastik cerrahi bölümlerinin şöyle bir avantajı vardır; beninizin ameliyatla alınması gerekiyorsa veya siz ameliyatla alınmasını isterseniz ( bu arada ameliyat önerilmez bunu da bilmek gerekir) bunu yaptırma şansınız olur. Cildiye bölümünde bunu yaptıramazsınız.
Yine bir diğer yaklaşım da benlerin tedavilerinde kullanılan teknolojilerin sorgulanmasıdır, buna imkanınız varsa gideceğiniz klinikteki teknolojileri araştırın ve en zengin olana gidin. Böylece sizin benlerinizin her biri için en uygun yöntem seçilebilir.
Sadece krio yapılan bir dermatoloji kliniğine giderseniz beninizin yapısı nasıl olursa olsun krioterapi yapacaktır.

Dermatoloji Uzmanı Gerekirmi?

Ben tedavisi dendiğinde ciltle ilgili bir branş olduğu için akla ilk dermatoloji uzmanları akla gelir. Dermatoloji uzmanları genellikle en basit uygulama şekli olan krioterapi uygular yada ilaçla tedavi etmeye çalışır. Krioterapi genellikle ameliyat kadar belirgin iz bıraktığı ve defalarca uygulamak gerektiği için çok tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Cerrahi branşlara (genel cerrahi, plastik cerrahi) gidildiğinde ise hasta daha çok ameliyata yönlendirilmeye çalışılır, bunun en önemli sebebi “ameliyat” kelimesi hizmeti büyütmekte ve talep edilecek ücret daha yüksek olabilmektedir.

Bölüm seçerken daha çok teknoloji kullanılan klinik tercih edilmelidir, elinde tüm teknolojiler olan (lazer, Radyo frekans, elektrokoter) ve ben tedavisi konusunda tecrübeli olan klinik yada uzanma tercih edilmelidir. Teknolojiyle  en iyi sonucu vereceği için uzmanlık alanı değil teknoloji tercih edilmelidir.

Ben Tedavi Merkezleri

20 Yıla yaklaşan tecrübesiyle hizmet veren IDEA klinik ben tedavi merkezi bir çok branşta ameliyatsız yöntemleri ülkemizde ilk uygulayan sağlık merkezleri arasında yer almaktadır. Ben tedavisi içinde bir çok teknolojiyi sizlerin emrine sunan kliniğimizde yapılan operasyonlar lazer, radyo frekans ve buharlaştırma yöntemi ile gerçekleştirilir. Ben alındıktan sonra sohbet mesafesinden algılanamayacak kadar hafif bir iz kalabilir.

Ben Takibi

Bazı dermatoloji klinikleri hastayı “beni takip etmek gerekir” söylemiyle yıllarca takip ederler. Hasta her ay bunun için bir bedel ödemek zorunda kalır. Oysa takip etmek yerine daha küçükkken alıp sorunu kökünden halletmek çok daha pratik ve doğru bir yaklaşımdır. Takip süresince hasta tedirginlik yaşar, her kontrole gideceğinde günler öncesinden ” acaba kötü huylu hale döndümü ” şeklinde sorularla huzurunu kaçırır. Oysa diğer sayfalarda ele alındığı gibi 1-2 dakika ayırıp sorunu kökünden çözmek tüm bu tedirginlikleri ortadan kaldırır.

Özetle
Benlerinizi aldırmak için ahngi bölüme gideceğinizi araştırırken şunlara dikkat etmelisiniz
Her tür teknolojik donanım var mı?
Doktor bu konuda tecrübeli mi?
Bene yoğunlaşmış bir klinik mi?
Uygulama ücretleri makul mü?
Sıkça bu tedavileri yapıyorlar mı?

Ben Tedavisi Yapan Hastaneler

Btütün branşların olduğu genel hastaneler her hastalığın tedavisini yapar ancak tedavinin hangi yöntemle veya nasıl yapıldığı hangi doktor veya branşın yaptığından daha önemlidir.
Araştırmanız gereken şey hastane değil teknolojilerin hepsini bulunduran hastane veya klinik olmalıdır. Çok büyük bir hastaneye gittiğinize gereksiz bir ameliyat olabilirsiniz.
Radyo frekans, lazer, buharlaştırma ve ameliyat yöntemlerinin hepsi varsa ben nasıl olursa olsun en doğru teknoloji seçilerek tedavisi yapılır.

Türkiye’nin 4 Şehrinde Ameliyatsız Ben Tedavisi
IDEA Klinik ben tedavi merkezi sadece 10 dakikada istenmeyen ve kanserleşme riski bulunan benlerden kurtulmanızı sağlıyor. İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da hizmet alabilirsiniz. İstanbul’un Şişli, Kadıköy ve Bakırköy semtlerinden size yakın olana gelebilirsiniz. Benlerin tedavileriyle ilgili tüm teknoloji ve yöntemler aynı çatı altında bulunmaktadır.

Alıntı
Op Dr Atilla Kaya

Kaynak
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30256688

 

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

84 Yorum

 1. Merhaba,
  Ben tedavisine yönelik her türlü teknolojiye sahibiz. Tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Benim göz altımda kırmızı ben var morarmış gibi duruyo neyapılabilir

 3. Ben tedavisini biz RF, plazma yada laserle yapıyoruz. Ücretsizmuayeneile değerlendirip hani yöntemle tedavi edeceğimize karar veriyoruz. Ücretler için @ideaklinik instagram hesabına bakabilir yada 05426210888 nolu telefona wharsapptan fotoğraf gönderip bilgi alabilir, muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Yüzümde büyüklü küçüklü 10-12 tane ben var ayrıca kafamda bir kaç tane ben var özellikle biri biraz büyük saç traşı ve sakal traşı olurken çok rahatsız edici ve boynumda var bir kaç tane küçük ben ve beni çok rahatsız ediyor traş olurken de kesildi mi kan durmuyor. Nasıl bir tedavi ve yöntem uygulanır fiyat nedir birde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri