Ben Tedavi Edilmesi Gerekirmi?

Ben tedavi edilmelimi edilecekse neden edilmeli edilmeyecekse neden edilmeli.Genel olarak benler ciddi sorun yaratmadıkları için tedavisini erteleme eğilimi vardır diğer taraftan toplumda yaygın ve yanlış bir inanış vardır “bene dokunmayın kanserleşir” işte bu yanlış inanışta benleri tedavi etmeyi erteletir.

  Benin kanserleşme ihtimali olduğu doğrudur ama ben tedavi edilmezse yani uzun yıllar kalırsa kanserleşebilir ama ben tedavi edilirse yani inanılanın aksine “bene dokunulursa” kanser olma riski ortadan kalkar

  Buna karşın estetik olarak hoş durmayan,eklem yerleri gibi fiziki rahatsızlık verecek yerde olan,zaman zaman kanayan,iltihaplanan benler problemin çözümü için tedavi edilmelidir.Özellikle koyu renkli ve güneş gören alanlardaki benlerin düşükte olsa kanserleşme riski olduğundan tedavisi daha akıllıca olacaktır.Bu yaklaşımla hem benlerden hemde benlerin kanserleşme riskinden kurtulunmuş olunur.

Yazar Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Atilla KAYA, aynı zamanda medikal estetik uzmanlık belgesine sahiptir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri ile neredeyse hiç bir iz kalmayacak şekilde hizmet vermektedir.

5 Yorum

 1. Bekir Yılmaz

  Merhaba yüzümde 2 tane büyük (1tanesi kabarık) ve 6-7 tane de küçük benler var nasıl kurtulabilirim ve fiyatları nedir??
  Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Benlerinizi radyofrekans ile kesme veya dikiş olmadan alabiliriz,fiyat sgk lı ilk ben 200 eklenen her ben için 100 tl ekleniyor.

 2. sensizim

  selam hocam benım ustt dudagımda nohut tanesının yarısı buyuklugunde etbenı var ama koyu renkte bundan ız kalmadan nasıl kurtula bılırım yardımcı olurmusunz daha once ozelbır hastaneye gıttım amalyat yontemını soyledı lazer tedavısı olmaz dedıler sızın bıldıgınız bır yontem varsa yardımcı olur sanız sevınırm bana bnun masrafı ne olr
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazerle alınamayacakları yine ameliyatsız yöntemler radyo frekans veya buharlaştırma yöntemleriyle alıyoruz, ameliyat son derece gereksiz bir uygulama ve kötü bir iz bırakır

 3. hocam bana yardımcı olun yuzum de ben lekesi var 22 yaşın dayım lutfen yardmcı olun
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bb adıyla yazmışsınız ya 🙂

 4. benim sol gözümde 2 adet ben var birtanesi göz bebeğimin hemen yanında ben askerdey’ken göz doktoruna gösterdim 5 cm uzak hiç bir şey olmaz sakıncası yok diyordu şimdi göz bebeğimin hemen hemen sıfır sürekli ağrı yapıyor gözümün önünde sanki perde oluşuyor gibi ne yapmam gerekiyor.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kendiliğinden yok olmayacağından tedavi olmalısınız

 5. yüzümde 12 tane ben var ve ben bu benlerden oldukça rahatsızım!!üstelik daha yaşım 12 ve bu benleri artık hayatımdan çıkarmak istiyorum!LÜTVEN BİR DOKTOR TAVSİYESİNE İHTİYACIM WARR
  Op.Dr.Atilla Kaya
  tedavi olabilirsiniz demek dışında nasıl bir önerim olabilri 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri