Et Beni Nasıl Düşer?

Et beni, tüm ben çeşitlerinde olduğu gibi ya doğuştan ya da sonradan çıkan bir cilt problemidir. Benler çoğunlukla iyi huylu olup herhangi bir problem teşkil etmemektedir. Fakat oluştuğu yer bakımından kişide estetik bir problem oluşturabilir ve bu oldukça rahatsız edici olur. Yüz, kol, el veya boyun gibi diğer kişiler tarafından kolay farkedilen bölgeler buna en iyi örnektir.

Et benlerinin tedavisi mümkündür ve günümüz teknolojisinde ameliyatsız yöntemlerle kolayca yapılabilir. Gelişmiş teknolojilere sahip olan kliniklerde radyo frekans ismi verilen cihazla benler buharlaştırılarak sadece 3-4 dakika kadar kısa bir sürede yok edilmektedir. Kalacak iz ise sivilce izinden daha belirsiz olabilir. Karşı kişi tarafından sohbet mesafesinden farkedilmeyecek düzeydedir.

Bunun dışında bazı tedavi merkezleri dondurma yöntemi veya ameliyat tercih edebilir. Dondurma yönteminde orantı tam olarak ayarlanamadığında ben altında ki ciltte zarar görmekte ve derin bir iz kalabilmektedir. Ameliyatta ise balık kılçığı şeklinde bir iz kaldığından benden çok daha rahatsız edici bir görüntüye neden olmaktadır.

Evde Tedavi Edilmesi Önerilmez!
Doktora gitmekten korkan ya da ekonomik olması açıdan daha ucuza olması için evinde uygulayabileceği kolay yöntemleri araştıran insanlar vardır. İlaç, krem, beni iple bağlama gibi yöntemleri tercih eden kişiler vardır. Uzmanlar kesinlikle benlere bu tarz yöntemlerin uygulanmamasını ve benlerin asla koparılmaması yönünde uyarmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir