Ben Tedavi Edilmeli mi?

Dünyada her insanın vücudunun çeşitli yerlerinde dışarıdan bakıldığında görünen veya görünmeyen bir adet ben bulunmaktadır. Yüzeysel, kabarık, tehlikeli veya tehlikesiz olup çeşitli renkleri bulunan bu benlerin tedavisi gerekir mi şeklinde ki sorular ise sıkça yöneltilmektedir. Ben aldırma işlemi neye göre veya nasıl yapılır bu yazımızda ele almaya çalışacağız.

Benler tedavi edilmeli mi sorusuna cevap kesin ve net bir şekilde verilemez. Örneğin bazı insanların üst dudağının üstünde veya yanında bulunan yüzeysel ve küçük bir ben o kişiye yakışabilir ve karakteristik bir özellik katabilir. Kişi de bu tarzda ki bir benden hiç rahatsız olmadan hayatını hoşnut bir şekilde geçirir. Küçük ihtimalle kanserleşme olasılığı olan bu benlerde tedavi de çok şart olmayabilir.

Ben çeşitleri konusunu ele aldığımızda hemanjiom yani damar beni sorunundan bahsetmiştik. Damar beni bebeklerde doğuştan gelen bir sorundur ve ilerleyen yıllarda küçülerek kaybolabileceği gibi büyüme de gösterebilir. Dolayısıyla ailelerin bu vak’aları oldukça yakından takip etmesi gerekir. Tedavisi mümkün olan bu rahatsızlığın tamamen iyileşmesi boyutuna göre çeşitli seanslarda olabilir.

Kötü Görünümden Dolayı Ben Tedavisi
Kötü görünen benlerden kasıt yüz, boyun, kol gibi alanlarda karşı tarafın rahatlıkla görebildiği ve hatta sohbet sırasında kişinin gözünün sürekli takıldığı tarzda ki benler rahatsızlık verebileceği için aldırılabilir. Benin aldırılması için kanserleşme riski olup olmaması şart değildir. Toplumda ben aldırmanın kanser riski oluşturabileceği hakkında bir düşünce olsa da olmayan ben kanserleşmez. Yani sizin beninizde herhangi bir kanser oluşumu yoksa tedavisinden sonrada kanser olması imkansızdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir