Ben Aldırma Acıyor mu?

Ben aldırmak acıtır mı sorusunun cevabı tamamen tercih edilen tedavi yöntemiyle ilgili bir durumdur. Ben tedavisinde kullanılmakta olan bir çok yöntemden en doğrusu ve en avantajlısı hangisiyse mutlaka araştırılarak yaptırılmalıdır.

Evde tercih edilecek ben tedavileri hem yüzünüzde iz kalmasına sebep olabileceği gibi hem de uygulamadan sonra acı çekmenize neden olacaktır.

Cerrahi yöntemler tercih edildiğinde ise acı olup olmayacağı yazının ilk başında da belirttiğimiz gibi yönteme göre değişecektir.

Fakat her yöntemin kendine göre avantajları söz konusudur.

Örneğin:
Krioterapi ismi verilen yöntemle ben -60 dereceye kadar dondurularak düşmesi sağlanır. Fakat benin hacmi tam olarak hesap edilmediğinde cildinde bir kısmına zarar verebileceğinden çukurluk oluşabilmektedir.

Radyofrekans ismi verilen radyo dalgaları ile yapılan tedavide ise çok hafif yanık acısı olabilir fakat minimaldir. Ayrıca kalacak olan iz sivilce izinden çok daha az belli belirsiz bir şekilde olacaktır. Dolayısıyla önerilen en avantajlı ve pratik yöntem radyo frekanstır.

Ayrıca buharlaştırarak ben tedavisi tanımı da radyo frekans yöntemidir. Ben ısıtılarak buharlaştırılır ve işlem 3 dakikadan fazla sürmemektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir